Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ У ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ (1989-1998 рр.)

УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ У ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ (1989-1998 рр.)

Назва:
УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ У ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ (1989-1998 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,74 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І. І. МЕЧНИКОВА
МАРДАРЕНКО ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 94(477)(470+57):329:327"1989/1998"(043.3)
УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ У ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ (1989-1998 рр.)
спеціальність 07.00.01 — історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса — 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончарук Григорій Іванович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри історії та етнографії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Шелест Дмитро Сергійович,
Одеський регіональний інститут державного управління національної академії державного управління при Президентові України,
професор кафедри філософських і
соціально-політичних наук.
 
кандидат історичних наук, доцент
Сурай Юрій Іванович,
Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова,
професор кафедри історії України.
 
Захист відбудеться “ 2 ” листопада о 13. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “ 2 ” жовтня 2007 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук, професор О. М. Дзиговський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відносно короткий в історичному плані термін існування незалежної Української держави і, відповідно, зовнішньої політики України, певною мірою зумовили стан вивчення наукової проблеми. Їй присвячено поки що невелику кількість наукових праць, які, переважним чином, стосуються лише окремих напрямків зовнішньополітичної стратегії України.
Раціоналізація відносин з Російською Федерацією – одне з пріоритетних завдань України, що передбачає, з одного боку, відновлення та розвиток економічних зв’язків, з іншого – забезпечення політичної і економічної безпеки України у взаємовідносинах з Росією.
Після здобуття незалежності Рух є одним з головних чинників впливу на процеси формування міжнародних, зокрема, українсько-російських відносин і противаги антиукраїнським політичним силам в Україні та в міждержавних стосунках. Рух одна з не багатьох партій в українському політикумі, яка має свою збалансовану українську програму взаємовідносин України з Росією як незалежних держав.
Наукове завдання дослідження полягає у висвітленні досвіду Народного Руху України з розробки програми українсько–російських відносин, втілення рухівської концепції стосунків з Росією в практичну діяльність. Це є актуальним передусім тому, що практика підтверджує життєвість програмових положень цієї політичної партії, але цілісного і комплексного дослідження, яке б показало внесок Руху у формування українсько-російських відносин в їх історичному розвитку, ще не зроблено.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою комплексної наукової проблеми “Вплив політичних партій та громадських організацій на формування національної свідомості громадян як чинника українського державотворення” (державний реєстраційний номер 0197U008732), яка розробляється кафедрою історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету згідно з Координаційним планом Міністерства освіти і науки України, а також з кафедральною темою “Політичні партії та громадські організації: історія і сучасність” (реєстраційний номер 332 – 78).
Мета і завдання дослідження: проаналізувати програмні документи і практичну діяльність Народного Руху України як загально-громадського руху і політичної партії в контексті українсько-російських відносин; з’ясувати історично-ідеологічні витоки його програмних положень відносно взаємин з Росією та зміст теоретичного доробку; висвітлити практичну діяльність і ступінь реалізації рухівських програмних положень у законотворчій діяльності парламенту і виконавчій владі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКІ ВІДНОСИНИ У ПОЛІТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ (1989-1998 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок