Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ (кінець ХІХ – ХХ ст.)

РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ (кінець ХІХ – ХХ ст.)

Назва:
РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ (кінець ХІХ – ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,01 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
РУСНАК Іван Степанович
УДК 373 (71)
РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ
(кінець ХІХ – ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Ступарик Богдан Михайлович, завідувач кафедри історії педагогіки та українознавства Прикарпатського університету імені Василя Стефаника
Офіційні опоненти:
-
доктор педагогічних наук, професор Вихрущ Анатолій Володимирович, Тернопільський експериментальний інститут педагогічної освіти, проректор з наукової роботи;
-
доктор педагогічних наук, професор Пометун Олена Іванівна, Київський інститут внутрішніх справ при НАВС України, кафедра правової та соціальної педагогіки;
-
доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Ярмаченко Микола Дмитрович, радник президента АПН України.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться " 11 " січня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою:
04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий " 8 " грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Легкий М.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розбудова національної системи освіти на сучасному етапі розвитку Української держави вимагає залучення до цього процесу багатовікового педагогічного досвіду, в тому числі й того, що створювався українцями, які проживають поза межами нашої Вітчизни. Проте українська діаспора, передусім західна, зберігає і примножує рідну культуру, звичаї, традиції, зрештою свою національну самобутність. Каталізатором цього процесу, як засвідчує історичний досвід, є рідномовне шкільництво. Воно дає молодим поколінням зарубіжних українців не тільки знання рідної мови, а й виховує їх у національному дусі, формує національний характер, свідомість і самосвідомість, спонукає в сучасних умовах шукати нових способів спілкування зі своїми співвітчизниками в материковій Україні.
З огляду на це особливої уваги заслуговує життєдіяльність української діаспори в Канаді, що налічує нині майже один мільйон осіб. Як етносоціальний феномен вона існує вже понад сто років. За цей період відбулася значна її трансформація: з малоосвіченої, політично і національно несвідомої маси іммігрантів наприкінці минулого століття українська етнічна група в Канаді на сучасному етапі перейшла в стадію соціально оформленої діаспори, оскільки має свою сформовану інтелігенцію, яка злилася з місцевою елітою, а також досягла значних матеріально-культурних здобутків, порівняно з іншими (не основними) групами. Завдяки цим якостям вона активно впливає на політику федерального та провінційних урядів не тільки всередині держави, а й на міжнародній арені.
Вирішальним чинником у процесі консолідації розрізнених груп іммігрантів на першому етапі свого перебування в Канаді у потужну сучасну етнічну меншину виступає рідномовне шкільництво. В умовах канадських реалій воно стало насамперед виявом національної свідомості цієї спільноти, і водночас активним чинником національного виховання канадських українців, формування їх самосвідомості, а отже, й збереження самобутності як етнічної меншини від початків еміграції й до нашого часу. Досвід української діаспори Канади в цій галузі суспільного життя може активно використовуватися в сучасних навчально-виховних закладах України. Адже багато з тих проблем, розв’язанням яких ми займаємося лише в останні роки, для канадських українців стали складовими їх історико-педагогічного досвіду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ШКІЛЬНИЦТВА В КАНАДІ (кінець ХІХ – ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок