Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНЕ МАРКЕТИНГОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

СТРАТЕГІЧНЕ МАРКЕТИНГОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
СТРАТЕГІЧНЕ МАРКЕТИНГОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Донецький державний університет економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановского
Сліпенький Володимир Володимирович

УДК 339.138
СТРАТЕГІЧНЕ МАРКЕТИНГОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління
підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган- Барановського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор,
Балабанова Людмила Веніамінівна
Донецький державний університет економіки
і торгівлі ім. М. Туган- Барановського,
завідувач кафедри маркетингового менеджменту
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор
Решетнікова Ірина Леонидівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, завідувач кафедри маркетингу
Кандидат економічних наук, доцент
Краснова Вікторія Василівна,
Донецький національний університет, завідувач кафедри економіки підприємства
Провідна установа Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра бізнесу і підприємництва
Захист дисертації відбудеться 10 лютого 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі ім. М. Туган- Барановського за адресою: 83017, м. Донецьк, б-р Шевченка, 30.
Автореферат розіслано 9 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення ринкової економіки України діяльність підприємств отримує певну специфіку, оскільки підвищується рівень невизначеності і ризику, зростає інтенсивність конкуренції, покупці стають усе більш вимогливими до якості товарів і послуг. Успішне функціонування підприємств у даних умовах залежить не тільки від вдосконалення внутрішньогосподарської діяльності, а головним чином від того, як воно може пристосуватися до постійних змін у зовнішньому середовищі. В таких умовах необхідне відмовлення від традиційних методів управління, перегляд основних цілей діяльності підприємства. Діяльність торговельних підприємств здійснюється в умовах жорсткої конкурентної боротьби, спостерігається відсутність стратегічної орієнтації; планування діяльності, в основному, здійснюється, виходячи з внутрішніх можливостей і ресурсів підприємства. При такому підході виявляється, що підприємство не в змозі реалізувати свою мету, оскільки її досягнення принципово залежить від бажань і потреб клієнтів, а також від поведінки конкурентів, у результаті чого торговельне підприємство рано чи пізно вибуває з бізнесу.
На сучасному етапі розвитку України виникає необхідність ринкової орієнтації управління, забезпечення стратегічного підходу, зміни самого стилю управління, що припускає формування визначеного способу мислення в управлінні підприємством. Ця орієнтація реалізується за допомогою стратегічного маркетингового управління. Тільки бачення довгострокової перспективи може забезпечити підприємству подальше процвітання і зростання, а це можливо лише за умов впровадження стратегічного маркетингового управління в діяльність підприємства.
Стратегічні пріоритети розвитку України, визначені урядом, ринкова орієнтація підприємств, мінливість зовнішнього середовища, глобалізація бізнесу, інтеграційні процеси, наявність можливості у підприємств самостійно визначати довгострокові цілі і стратегію їх досягнення обумовили необхідність стратегічного маркетингового управління в Україні.
Значний внесок у розвиток методології стратегічного управління внесли Анікєєв С.Н., Ансофф І., Акофф Р., Ассель Г., Березін І.С., Берман Б., Бухалков М.І., Віханський О.С., Герчикова И.Н., Гремінгер Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНЕ МАРКЕТИНГОВЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок