Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОРГАНІЗАЦІЇ

РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОРГАНІЗАЦІЇ

Назва:
РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ХАРЦІЙ ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 159. 923. 5: 37. 035. 91
РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОРГАНІЗАЦІЇ
19.00.10 – організаційна психологія; економічна психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди МОН України.
Науковий керівник |
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник
ВАЩЕНКО Ірина Володимирівна,
Академія управління МВС,
кафедра роботи з персоналом,
юридичної психології, педагогіки та політології, професор (м. Київ).
Офіційні опоненти: |
доктор психологічних наук, професор КАРАМУШКА Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г. С. Костюка
АПН України, лабораторія організаційної психології, завідувач (м. Київ);
кандидат психологічних наук, доцент
СИЧ Василь Михайлович,
Кам’янець-Подільський національний університет МОН України, заступник декана з наукової роботи факультету психології (м. Кам’янець-Подільський)
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 19 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. М. Третяк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції соціально-економічних відносин в Україні вимагають суттєвих змін у підготовці майбутніх менеджерів, запровадження таких форм навчання, які б сприяли особистісному та професійному саморозвитку, самовдосконаленню, формуванню навичок творчого розв’язання будь-яких управлінських завдань. Саме через попит на творчу особистість, спроможну опанувати та запровадити креативний стиль в управлінській діяльності, постає питання щодо необхідності розвитку креативного потенціалу шляхом створення в освітніх установах певного інноваційного середовища.
Цьому питанню присвячено чимало наукових праць, де звертається увага на потребу розробки та запровадження оригінальних технологій навчання (П.Я.Гальперін, Н.Ф.Тализіна та ін.). Досліджені взаємозв’язки між професіоналізмом педагогів і підвищенням професійної майстерності (І.А.Зязюн, В.Г.Кремінь, Н.Г.Нічкало, Н.А.Побірченко, Т.Я.Сорочан, А.І.Савенков, В.А.Семиченко тощо). Психологічні характеристики креативності розглянуто в дослідженнях Дж. Гілфорда, Б.Гізелі, В.О.Моляко, Я.О.Пономарьова, П.Торренса, М.Г.Фролова, М.Г.Ярошевського та ін. Аналіз літератури свідчить, що окремі аспекти діяльності менеджера в сучасних організаціях відображено в працях В.С.Агапова, О.І.Бондарчук, В.Й.Бочелюка, І.В.Ващенко, О.В.Винославської, А.О.Деркача, Л.М.Карамушки, Г.В.Ложкіна, В.В.Третьяченко та ін. Чимало досліджень присвячено висвітленню особистісних і професійних здібностей менеджерів (В.А.Денисов, О.С.Ковальчук, О.В.Морозов, Л.М.Мітіна, Л.Е.Орбан-Лембрик, Н.А.Побірченко, В.Д.Шадріков, В.М.Шепель, Г.М.Щокін, Дж.Ягер та ін.).
Не пройшов повз уваги науковців аналіз теорій управлінських якостей (Р.Л.Кричевський, Л.Д.Кудряшова, В.І.Лебедєв тощо), загальних засад теорії управління в освітянській діяльності (Л.М.Карамушка, Л.Е.Орбан-Лембрик, Ю.М.Швалб тощо). Зазначені дослідження є досить вагомим внеском в психологічну теорію. Проте трансформаційні процеси, які відбуваються сьогодні в Україні, вимагають від менеджерів своєчасного і осмисленого запровадження нововведень в організаціях. Тому питання психологічних засад організації процесу підготовки менеджерів сучасних організацій, передусім, спроможних до конкурентоздатності та запровадження інноваційних технологій у свою діяльність (із сформованим креативним потенціалом) є нагальним.
Актуальність та недостатня розробленість зазначених питань зумовили вибір теми нашого дослідження «Розвиток креативного потенціалу у майбутніх менеджерів організації».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК КРЕАТИВНОГО ПОТЕНЦІАЛУ У МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОРГАНІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок