Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР У ДІБРОВАХ ПРИДНІСТРОВ’Я

ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР У ДІБРОВАХ ПРИДНІСТРОВ’Я

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР У ДІБРОВАХ ПРИДНІСТРОВ’Я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Нацiональний аграрний унiверситет
СТОВБЧАТИЙ
Михайло Миколайович
УДК 630*234:630*235.6
ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ
КУЛЬТУР У ДІБРОВАХ ПРИДНІСТРОВ’Я
06.03.01 – лiсовi культури та фiтомелiорацiя
Автореферат
дисертацiп на здобуття наукового ступеня
кандидата сiльськогосподарських наук
Кипв – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України та Республіканському науково-дослідному інституті екології і природних ресурсів Придністровської молдавської республіки
Науковий керівник – | доктор сільськогосподарських наук, професор Ониськів Микола Ількович,
Національний аграрний університет,
головний науковий співробітник НДІ лісівництва
та декоративного садівництва
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Фучило Ярослав Дмитрович,
Національний аграрний університет, заступник
директора з наукової роботи ВП “Боярська ЛДС”
кандидат сільськогосподарських наук Ірклієнко Сергій Петрович,
Український центр підготовки, перепідготовки
та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства “Укрцентркадриліс”, директор
Захист відбудеться “5” грудня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .004.09 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус , к. 28
Автореферат розісланий “1” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г. Лащенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На даний час природні ліси Придністров’я являють собою, за деяким винятком, порослеві низькотоварні і малопродуктивні деревостани. Ефективним шляхом підвищення господарської i екологічної цінності останніх є заміна їх на насіннєві з переважанням дуба звичайного (Quercus robur L.) у поєднанні з його природними супутніми породами – кленом гостролистим (Acer platanoides.), кленом польовим (Acer campestre L.), липою дрібнолистою (Tilia cordata Mill.).
За останні десятиріччя площа лісів Придністров'я значно збільшилася за рахунок головним чином білоакаційових насаджень, стійкість та продуктивність яких навіть на родючих ґрунтах виявилася низькою. Тому реконструкція послаблених, деградованих і малоцінних насаджень є важливим завданням лі-сівників насамперед для збереження й відновлення природних лісів як важливого фактора та умови екологічної оптимізації ландшафтів, а також для деревообробної промисловості республіки.
Актуальність теми визначається ще й тим, що застосовувана до останнього часу технологія лісовідновлення базувалася, як правило, на використанні важкої техніки для корчування пеньків, вичісування коріння, що призводило до знищення всієї рослинності та порушення лісового середовища, будови й структури ґрунту, виникнення ерозійних процесів.
Обґрунтування сучасних лісокультурних способів відновлення корінних насаджень, створення господарсько цінних та біологічно стійких деревостанів, розробка екологічно доцільної та економічно обґрунтованої технології рекон-струкції малоцінних деревостанів має важливе народно-господарське значення для підвищення біологічної стійкості, продуктивності і товарної структури лісових насаджень Придністров'я.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження виконані згідно з науковою темою Республіканського НДI екології і природних ресурсів Придністровської молдавської республіки “Розробити наукові основи, цільові програми охорони, відновлення і створення різних типів рослинності з метою екологічної оптимізації ландшафту”, до виконання якої дисертант залучався як виконавець розділу “Розробити лісівничі і лісокультурі заходи і технології, направлені на відновлення корінних типів лісових фітоценозів” (номер державної реєстрації ).
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ЛІСОВИХ КУЛЬТУР У ДІБРОВАХ ПРИДНІСТРОВ’Я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок