Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ ЗА МОДУЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ (НА МАТЕРІАЛІ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ)

РОЗВИТОК МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ ЗА МОДУЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ (НА МАТЕРІАЛІ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ)

Назва:
РОЗВИТОК МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ ЗА МОДУЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ (НА МАТЕРІАЛІ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ЧЕРНЯВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 373.5.016:53:159.955 (043)
РОЗВИТОК МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ ЗА МОДУЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ
(НА МАТЕРІАЛІ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ)
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Шарко Валентина Дмитрівна,
Херсонський державний університет, доцент кафедри фізики та методики її викладання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент,
Іваницький Олександр Іванович,
Запорізький національний університет, завідувач кафедри фізики та методики її викладання;
 
кандидат педагогічних наук, доцент,
Благодаренко Людмила Юріївна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри загальної фізики.
Провідна установа: Національний медичний університет імені
О.О. Богомольця, кафедра медичної та біологічної фізики, Міністерство охорони здоров’я, м. Київ.
Захист відбудеться “4” квітня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “3” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження. Проблема пошуку шляхів підвищення ефективності розвитку мислення учнів була актуальною на всіх етапах розвитку школи. Особливо важливою вона стала сьогодні за умов становлення особистісно-орієнтованої освіти, основу якої становлять ідеї гуманізації. На відміну від традиційного підходу до навчання як знаннєво-орієнтованого процесу, сучасна концепція освіти ґрунтується на засадах, відповідно з якими учень стає рівноправним суб’єктом навчально-виховного процесу. Саме тому чільне місце у системі завдань сучасної школи посідає розвиток особистості учня і, зокрема, його мислення. На цьому наголошується в Національній доктрині розвитку освіти, законі України „Про загальну середню освіту”, Постанові Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р. „Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”, концепції загальної середньої освіти (12-річна школа), наказах Міністерства освіти і науки України, рішеннях колегії Міністерства освіти і науки України. У названих документах йдеться про розумове виховання учнів та розвиток їх мислення як невід’ємної складової змісту навчально-виховного процесу, відзначається, що важливим завданням учителя стає активізація мислення учнів, заохочення їх до постановки питань, висування гіпотез, пошуку самостійних рішень, перевірки їх правильності, тобто свідомого засвоєння навчального матеріалу. При цьому комплекс дидактичних методів і прийомів слід розширювати за рахунок впровадження сучасних ефективних технологій навчання та його спрямованості на розвиток особистості кожного учня.
Проблема особистісно-орієнтованого навчання була об’єктом дослідження таких відомих педагогів і психологів як Ю.К. Бабанський, П.Я. Гальперін, Л.І. Божович, В.В. Давидов, Л.В. Занков, Е.В. Ільєнков, Д.Б. Ельконін, Є.В. Бондаревська, А.В. Петровський, В.В. Сєріков, І.С. Якиманська. У працях цих вчених доведено, що основу особистісно-орієнтованого підходу до навчання становлять: гуманне відношення до учня, допомога йому з боку вчителя в реалізації його природних здібностей. При цьому в якості основних пріоритетів визначено розвиток особистості учня, його індивідуальності, творчих здібностей, мислення, здатності до активної самостійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ ЗА МОДУЛЬНОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ (НА МАТЕРІАЛІ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок