Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Планетарний дуалізм як світосистемний феномен: фiлософсько-iсторичний аналiз

Планетарний дуалізм як світосистемний феномен: фiлософсько-iсторичний аналiз

Назва:
Планетарний дуалізм як світосистемний феномен: фiлософсько-iсторичний аналiз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,71 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський державний університет
Шепєлєв Максиміліан Альбертович
УДК 327
Планетарний дуалізм як світосистемний феномен:
фiлософсько-iсторичний аналiз
Спеціальність 09.00.03 - Соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному університетi Мiнiстерства освi-ти i науки Укра?ни
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Калашніков Віктор Михайлович, Дніпропетровський державний університет, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства
Офіційні опоненти: доктор фiлософських наук, професор Прокоф'?в Федiр Iванович, Приднiпровська державна академiя будiвництва та архiтектури, завідувач кафедри фiлософi? i полiтологi? кандидат фiлософських наук, доцент Линок Володимир Олексiйович, Днiпропетровський державний технiчний унiверситет залiзнич-ного транспорту, завідувач кафедри фiлософi? i соцiологi?
Провiдна установа: Запорiзький державний унiверситет, Мiнiстерство освiти i науки Укра?ни, м. Запорiжжя
Захист відбудеться "10" листопада 2000 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.11 при Днiпропетровському державному унiверситетi за адресою: 49050, м.Днiпропетровськ, пр. Гагарiна, 72, ауд.307.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 49050, м. Днiпропетровськ, вул.Казакова, 8.
Автореферат розісланий “6” жовтня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фiлософських наук, доцент Фiлатов А. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
А к т у а л ь н і с т ь р о б о т и. Стрімкі геополітичні зміни глобального масштабу у період після другої “холодної війни” зумовили те, що Україна, Росія, інші держави постсоюзного простору опинились у стані повної дезорієнтованості у визначенні причин, характеру теперішнього стану, напрямків та перспектив свого стратегічного курсу. Все більше стає очевидним, що найкращим визначенням ситуації, у якій опинились постсоюзні держави, буде словосполучення “геополітичний колапс”. Дезінтегровані, депресовані сус-пільства, їх владні та інтелектуальні еліти в цих умовах поставлені перед запитаннями, що торкаються фундаментальних аспектів нашого існування у “всесвіті міжнародних феноме-нів”.Одним з головних серед таких фундаментальних аспектів є територіальний імператив людського буття, який традиційно привертав до себе увагу різних мислителів у різні епо-хи. Звернення до нього є особливо актуальним сьогодні для України, адже , "визначення нашого можливого місця в світі майбутнього століття передбачає з`ясування цивілізацій-ної ідентичності пострадянського простору та його окремих регіонів". Дослідження тери-ториального імперативу становить давню наукову традицію,що поступово оформилась у окрему галузь наукового знання – геополітичну науку, що виникла та розвивається на сти-ку філософії історії, філософії політики, науки про міжнародні відносини.
Важливим проявом територiального iмперативу можна вважати дихотомію “конти-нентальні держави – морські держави”, “Суша – Море”,що є однією з осей історичного розвитку, розуміння значення яко? втілилось у визначенні її як планетарного дуалізму – головного закону геополітики, що відображає найбільш сутнісний аспект архітектоніки світу. Сформульований найбільш чітко одним з батьків-засновників геополітики Х. Мак-кіндером, він спостерігається на всьому протязі світової історії. Це споконвічне протистояння Спарти Афінам, Рима Карфагену, Іспанії – Голландії, Німеччини – Англії, СРСР – США.
Крізь призму планетарного дуалізму стають зрозумілими основнi риси двох “холод-них війн” і теперішня геополітична ситуація як її наслідок. Ми бачимо, що атлантичний Захід, який є уособленням Морської Сили, сьогодні є надзвичайно могутнім переможцем у жорстокому тривалому протистоянні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Планетарний дуалізм як світосистемний феномен: фiлософсько-iсторичний аналiз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок