Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ГАЗОНАСИЧЕНОГО ПОРОВОГО ОБ’ЄМУ СХОВИЩ З ГАЗОВИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ

ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ГАЗОНАСИЧЕНОГО ПОРОВОГО ОБ’ЄМУ СХОВИЩ З ГАЗОВИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ГАЗОНАСИЧЕНОГО ПОРОВОГО ОБ’ЄМУ СХОВИЩ З ГАЗОВИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Івано-Франківський національний
технічний університет нафти і газу
СУСАК ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 622.691.24
ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ
ГАЗОНАСИЧЕНОГО ПОРОВОГО ОБ’ЄМУ
СХОВИЩ З ГАЗОВИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ
Спеціальність 05.15.13– Трубопровідний транспорт, нафтогазосховища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
м. Івано-Франківськ-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному
університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гімер Роман Федорович
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри
нафтогазової гідромеханіки
м. Івано-Франківськ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Капцов Іван Іванович, Український науково-дослідний інститут природних газів (УКРНДІГАЗ), завідувач відділом транспортування газу, м. Харків.
кандидат технічних наук Костів Василь Васильович, Богородчанське виробниче управління підземного зберігання газу, УМГ “Прикарпаттрансгаз”, ДК “Укртрансгаз”, НАК “Нафтогаз України”, головний інженер, м.Богородчани, Івано-Франківської області.
Захист відбудеться 02 листопада 2007 року о 14 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: 76019, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий "25" вересня 2007 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 20.052.04
канд.техн.наук, доцент О.В.Корнута


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підземні сховища газу з газовим режимом роботи складають понад 50 відсотків від загальної кількості ПСГ в Україні. Станом на сьогоднішній день значна кількість газу зберігається в таких сховищах, крім того сховища з газовим режимом роботи відіграють вирішальну роль у забезпеченні надійності транзиту газу споживачам Західної Європи. Режими роботи ПСГ характеризуються значними змінами в часі в залежності від потреб споживачів, що ускладнює надійну та ефективну роботу сховищ.
У процесі циклічної експлуатації ряду сховищ України було виявлено збільшення газонасиченого порового об’єму сховищ, що супроводжувалося падінням максимального пластового тиску в сховищі. Аналіз гідрогазодинамічних показників сховищ доводив, що в цілому всі об’єкти залишалися герметичними.
Наукові дослідження особливостей роботи ПСГ з газовим режимом їх розробки, що спрямовані на вивчення особливостей формування активного газонасиченого порового об’єму, вивчення впливу застійних зон сховища є актуальними проблемами підвищення надійності постачання газу та покращання ефективності використання існуючих систем зберігання газу шляхом економії енергоресурсів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота носить науково-прикладний характер та входить до комплексу розробок в рамках програми “Нафта і газ України до 2010 року”. Робота базується на результатах госпдоговірних тем “Технологічний проект заміни азотом частки буферного об’єму газу Дашавського ПСГ”, договір №5/2001, № Держ.реєстрації 0103U004315 та “Виконання газодинамічних розрахунків аналізу формування та експлуатації ПСГ Дашава, Богородчани та Пролетарське” договір №7/2003 від 01.04.2003.
Мета і задачі дослідження.
Метою роботи є обґрунтування збільшення обсягів активного газу в ПСГ, що експлуатуються в умовах газового режиму роботи покладу за рахунок осушення порового простору і зменшення обсягів застійних зон сховища в умовах циклічної експлуатації ПСГ.
Поставлена мета реалізується через вирішення таких задач:
- аналітичні дослідження зміни водонасиченості порового простору під час циклів нагнітання – відбір;
- експериментальні дослідження зміни водонасиченості пористого середовища в процесі моделювання циклів нагнітання – відбір;
- математичне моделювання процесу витіснення залишкової води з продуктивного горизонту Дашавського ПСГ з встановленням закономірностей процесу осушення покладу;
- статистичні дослідження формування активного газонасиченого порового об’єму Дашавського ПСГ шляхом побудови годографів циклічної експлуатації;
- оцінка впливу застійних зон на ємність та характер експлуатації ПСГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ГАЗОНАСИЧЕНОГО ПОРОВОГО ОБ’ЄМУ СХОВИЩ З ГАЗОВИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок