Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ В СТРУКТУРІ РОЛЬОВОГО КОНФЛІКТУ ЖІНКИ-КЕРІВНИКА

ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ В СТРУКТУРІ РОЛЬОВОГО КОНФЛІКТУ ЖІНКИ-КЕРІВНИКА

Назва:
ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ В СТРУКТУРІ РОЛЬОВОГО КОНФЛІКТУ ЖІНКИ-КЕРІВНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ.Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Пампуха Лідія Олександрівна
УДК 159.922.1:316.473
ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ В СТРУКТУРІ РОЛЬОВОГО КОНФЛІКТУ
ЖІНКИ-КЕРІВНИКА
Спеціальність 19.00.05-соціальна психологія,
психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
психологічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті ім. В.Даля МОН України (м. Луганськ)
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор Третьяченко Вікторія
Віталіївна, завідувачка кафедри психології Східноукраїнського
національного університету імені Володимира Даля МОН
України (м. Луганськ)
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника МОН
України ,м. Івано-Франківськ,
завідувач кафедри соціальної політології
кандидат психологічних наук, старший науковий
співробітник
Панок Віталій Григорович,
Український науково-методичний центр практичної
психології та соціальної роботи АПН України, директор
Провідна установа Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень
Захист відбудеться 27 вересня 2006р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розіслано 26 серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Г.О. Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження.
За умов сучасної трансформації суспільства відбувається подальша зміна гендерних стереотипів та гендерних ролей. Усе більше жінок відмовляються від традиційно приписаних їм гендерних ролей і опановують нові соціальні сфери й відповідні соціальні ролі. Складність ситуації для жінки полягає тут у необхідності поєднання різних статеворольових моделей поведінки. Різні аспекти проблеми формування, розвитку та функціонування особистості жінки виступали предметом дослідження в рамках різних теоретичних, психологічних та соціологічних підходів. У рамках вивчення психології працюючої жінки як предмет дослідження виступали окремі аспекти ділової поведінки жінок - підприємців, керівників, учасниць суспільних рухів (А.Е.Чирікова, М.В.Колмакова та ін.).
У зв'язку з актуальністю і практичною спрямованістю рольовий конфлікт працюючої жінки є предметом дослідження вітчизняних і закордонних вчених. Традиційне трактування рольового конфлікту працюючої жінки пов'язане з ототожненням його зі стресом або депресією (Г.М.Андрєєва, Н.Н.Богомолова., А.М.Гомелаурі, Н.С.Корабльова, Л.А.Петровська, А.Ф.Плахотний, В.В.Столін, Ньюком, Фестингер).
У науковій літературі представлено різноманітні підходи до розробки теоретичної моделі особистості керівника. Аналіз особистості керівника здійснювався з позицій колекційного підходу, що базується на уявленнях про володіння керівником особливими особистісними якостями, які здатні забезпечувати успішність управлінської діяльності. Найбільш повно цей підхід реалізовано в роботах Ф.Генова, О.В.Горлова, А.Л.Журавльова, О.І.Кітова, В.Л.Марищук, Г.А.Нефедова, А.М.Омарова. Близьким за змістом є конкурентний підхід, який припускає наявність у керівника особливих особистісних властивостей або певного рівня розвитку загальних властивостей (Е.Г.Молл, Е.С.Чучунова).
У ході практичної діяльності психологів сформувався парціальний підхід, який акцентує увагу на формування особистості керівника в процесі відпрацьовування операцій і дій, які включені в управлінську діяльність (А.М.Омаров).
Кібернетично-психологічний підхід знайшов своє втілення в аналізі систем керування і розглядає керівника як особу, що приймає рішення. Розробка цього підходу здійснена в роботах Б.Ф.Ломова, О.І.Галактіонова, Г.М.Зараковського, А.В.Філіппова.
Рефлексивно-ціннісний підхід вивчає особистість керівника через формування у нього рефлексивно-ціннісної концепції керування(С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ В СТРУКТУРІ РОЛЬОВОГО КОНФЛІКТУ ЖІНКИ-КЕРІВНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок