Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ ПОГІРШЕНОЇ ЯКОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ МІНЕРАЛУ ГЛАУКОНІТУ

РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ ПОГІРШЕНОЇ ЯКОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ МІНЕРАЛУ ГЛАУКОНІТУ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ ПОГІРШЕНОЇ ЯКОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ МІНЕРАЛУ ГЛАУКОНІТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ТОЧКОВА ОКСАНА ВАСИЛІВНА
УДК 664.154
РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ ПОГІРШЕНОЇ ЯКОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ МІНЕРАЛУ ГЛАУКОНІТУ
05.18.05 – технологія цукристих речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Виговський Валерій Юрійович,
Національний університет харчових технологій,
кафедра технології цукристих речовин, доцент
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Загородній Петро Павлович,
Національний університет харчових технологій,
кафедра інженерної графіки, професор
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Михайлик Вячеслав Аврамович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
завідувач лабораторією теплофізики
та фізико-хімічних досліджень
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут
цукрової промисловості
Міністерства аграрної політики України, м. Київ
Захист відбудеться “ 16 ” листопада 2005 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ – 33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “12” жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради, к.т.н. С.І. Воронцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сприятливі ґрунтові умови України та виробничо-технічна база з перероблення цукрових буряків ставлять її в один ряд з найбільш розвиненими державами, в яких розвивається цукрове виробництво. Кліматичні умови України є одним з негативних факторів, що впливають на зберігання цукрових буряків.
У разі дії на буряки низьких температур з наступним відтаненням створюються умови для розвитку ряду слизоутворювальних бактерій, продуктами життєдіяльності яких є поліцукриди - декстран і леван з досить розгалуженою структурою. За підвищеного вмісту цих поліцукридів ускладнюється фільтрування соків, що може призвести до зупинки заводу, а також до зменшення виходу цукру.
Сучасні методи боротьби з слизовим бактеріозом потребують значних матеріальних витрат, тому потрібно проводити пошук та розроблення ефективних та більш дешевих способів.
Технологія очищення дифузійного соку, отриманого із цукрових буряків, передбачає використання вапна і дає можливість видалити лише 30 – 35 % нецукрів. Технологічна схема одержання вапна із кальциту, що міститься у вапняковому камені, є енергоємною операцією.
Пошук і розроблення нових технологій, в яких частково можна було б замінити вапно на інші реагенти, що дозволять більш ефективно і з меншими затратами проводити очищення соків цукрового виробництва, на сьогоднішній день є досить актуальним.
Дослідження можливості використання природних дисперсних мінералів – монтморилоніту, глауконіту, сапоніту, палигорскіту та інших, родовища яких в Україні досить великі, є одним із шляхів вирішення цієї задачі.
Природні мінерали добре диспергуються у водних розчинах, мають високу поверхневу активність та питому поверхню адсорбції і, крім того, є ефективними іонообмінниками.
В умовах України, де розташована велика кількість бурякоцукрових заводів, часткова заміна вапна на більш дешеві та ефективні реагенти є перспективним рішенням у досягненні більш раціонального використання природних ресурсів.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи є складовою частиною плану кафедральної держбюджетної теми науково-дослідної роботи “Розробка, удосконалення, інтенсифікація та оптимізація технологічних процесів і апаратурного оформлення у цукровому та крохмале-патоковому виробництві”. Роботи, повязані з удосконаленням технології перероблення цукровмісної сировини із скороченням витрат вапна, виконувались відповідно з розділом 6 “Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та аграрно-промисловому комплексі” Закону України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ СПОСОБІВ ОЧИЩЕННЯ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ ПОГІРШЕНОЇ ЯКОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ МІНЕРАЛУ ГЛАУКОНІТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок