Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Плюралізм як напрям розвитку світоглядної свідомості суспільствa

Плюралізм як напрям розвитку світоглядної свідомості суспільствa

Назва:
Плюралізм як напрям розвитку світоглядної свідомості суспільствa
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗАПОРІЗЬКИЙ Національний університет
Сепетий Дмитро Петрович
УДК: 141.113: 316.3
Плюралізм як напрям розвитку
світоглядної свідомості суспільствa
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в комунальному закладі “Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Запорізької обласної ради Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Жадько Віталій Андрійович,
Запорізький державний
медичний університет,
завідувач кафедри суспільних дисциплін

Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Додонов Роман Олександрович,
Донецький національний
технічний університет,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Глазунов Володимир Володимирович,
Класичний приватний університет,
перший проректор
Захист відбудеться 12 червня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.05 в Запорізькому національному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 6, ауд.114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий 8 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Александрова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Світоглядний плюралізм як співіснування й конкуренція ідей, концепцій, теорій і систем, що дають різні відповіді на ті або інші світоглядні питання, характерний для сучасних демократичних суспільств і суспільств, які перебувають у процесі становлення демократії. Він породжує важливі практичні проблеми: необхідність підтримки й зміцнення єдності суспільства, члени якого дотримуються різних світоглядів; забезпечення консенсусу щодо основних норм і цінностей, необхідних для його функціонування й розвитку; утвердження толерантності у відносинах між прибічниками різних світоглядів, розвиток діалогу між ними; запобігання гострих конфліктів на світоглядній основі.
Зазначені проблеми актуальні для сучасного українського суспільства, в якому представлений широкий спектр релігійних, філософських, політико-ідеологічних орієнтацій. Конституція України гарантує свободу думки, слова, совісті, віросповідання, забороняє нав’язування будь-якої релігії чи політичної ідеології як державної. Це зумовлює необхідність розвитку світоглядної толерантності й діалогу. Наше суспільство перебуває в кризовому стані і потребує консолідації й духовного оздоровлення; але наявність і конституційне визнання світоглядного плюралізму роблять неадекватними спроби досягнення цих цілей на основі певного релігійного або філософського вчення. В сучасній Україні гостро стоїть проблема подолання політичного протистояння, яке є наслідком світоглядних розбіжностей у вимірі колективної (національно-культурної й цивілізаційної) ідентичності та браку культури діалогу.
Необхідність розв’язання зазначених проблем зумовлює соціально-практичну актуальність філософського осмислення та переосмислення феномена світоглядного плюралізму.
В теоретико-пізнавальному аспекті актуальність теми зумовлена недостатністю досліджень, які б збалансовано висвітлювали світоглядний плюралізм на філософському та масовому рівнях; розкривали його гносеологічні, аксіологічні та історико-соціологічні аспекти в системній єдності, що визначається специфікою світоглядної свідомості як способу самопізнання та морально-практичної орієнтації людини у світі.
У вітчизняній філософії тема світоглядного плюралізму стала привертати увагу лише недавно, після руйнації марксистської ідеологічної монополії. Проте публікації на цю тему (значна частина монографії Т.І.Ойзермана, статті А.Ф.Зотова, О.Ф.Погорєлова) нечисленні й зосереджуються на філософському плюралізмі. Спроби осмислення феномена світоглядного плюралізму у такому звуженому форматі (як філософського плюралізму) переважають і в західній філософській літературі (праці В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Плюралізм як напрям розвитку світоглядної свідомості суспільствa

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок