Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА В ПЕРІОД УКРАЇНІЗАЦІЇ

КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА В ПЕРІОД УКРАЇНІЗАЦІЇ

Назва:
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА В ПЕРІОД УКРАЇНІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,71 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Кукса Наталія Григорівна
УДК 94 (477-058.2326) „1923/1933”
КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА В ПЕРІОД УКРАЇНІЗАЦІЇ
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
МОРОЗОВ АНАТОЛІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
Черкаський національний університет
імені Б.Хмельницького,
завідувач кафедри новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, член-кореспондент
Національної академії наук України
ДАНИЛЕНКО ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ,
завідувач відділом історії України другої половини
ХХ ст., Інститут історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
КАПУСТЯН ГАННА ТИМОФІЇВНА,
Кременчуцький державний політехнічний
університет професор кафедри теорії,
історії, держави та права
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться 28.09.2005 о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університет імені Б.Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий 26.08. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з характерних рис соціально-економічного та суспільно-громадського оновлення України є реформування аграрного сектору економіки. З цієї точки зору важливим є не лише оптимальна організація сільськогосподарського виробництва, а й задоволення інших, у першу чергу культурних потреб українського селянства. Впродовж всієї історії України селянство було носієм кращих духовних, культурних, політичних традицій українства. Тим більше, за сучасних умов, коли сфера культури перебуває під значним впливом комерційних чинників, які створюють реальну загрозу для подальшого розвитку національної культури України, необхідно докласти усіх можливих зусиль, щоб культура українського села не опинилася у стані занепаду. Для вироблення основ сучасної культурної політики держави на селі потрібно враховувати і вже набутий досвід, зокрема 20-30 рр. ХХ ст. – періоду українізації. У цей час у республіці було розроблено і запроваджено досить ефективну довгострокову політику держави в галузі культури, яка відіграла не останню роль у піднесенні культурно-освітнього рівня українського селянства. Тогочасне керівництво добре розуміло, що без участі селян у радянському будівництві не може йти мови про створення надійних підвалин нової моделі державності. Тому крім економічних заходів, відомих в історії як НЕП, уряд УСРР вживав реальні кроки по створенню широкої культурно-освітньої мережі на селі. Сельбуди, бібліотеки, клуби, хати-читальні тощо були покликані сприяти прилученню селянства до кращих здобутків української національної культури.
На наш погляд, ситуація в культурній сфері українського села 20-х – початку 30 рр. ХХ ст. і сучасності має чимало спільного. Саме тому вивчення культурно-освітнього життя українського селянства в період українізації є актуальним. Без урахування цього історичного досвіду сучасній Українській державі важко буде зберегти самобутню культуру українського села, яка є стрижнем національної культури.
Крім того, попри всю значимість українського селянства у збереженні національної самобутності, його духовний світ, політична культура, соціальна активність не отримали ще належного наукового вивчення.
Отже, вказана тема дослідження має наукове, загально-гуманітарне та суспільно-політичне значення, що й обумовлює її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО СЕЛЯНСТВА В ПЕРІОД УКРАЇНІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок