Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ З МАСИВНИМИ ПЛАВЛЕНО-ТЕКСТУРОВАНИМИ YBa2Cu3O6+д МАТЕРІАЛАМИ.

ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ З МАСИВНИМИ ПЛАВЛЕНО-ТЕКСТУРОВАНИМИ YBa2Cu3O6+д МАТЕРІАЛАМИ.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ З МАСИВНИМИ ПЛАВЛЕНО-ТЕКСТУРОВАНИМИ YBa2Cu3O6+д МАТЕРІАЛАМИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,35 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г. В. КУРДЮМОВА
Плющай Олександр Іванович
УДК 537.312.62:538.23
ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ З МАСИВНИМИ ПЛАВЛЕНО-ТЕКСТУРОВАНИМИ YBa2Cu3O6+д МАТЕРІАЛАМИ.
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова Національної
Академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
Кордюк Олександр Анатолійович
провідний науковий співробітник
Інституту металофізики НАН України,
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Пан Володимир Михайлович,
завідуючий відділом
Інституту металофізики НАН України
кандидат фізико-математичних наук
Семенов Олексій Володимирович
старший науковий співробітник
Інституту фізики НАН України
Провідна установа
Фізико-технічний інститут низьких температур
ім. Б.І. Веркіна НАН України
Захист відбудеться “28“ 10 2003р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .168.02 при Інституті металофізики НАН України (м. Київ, бул. Вернадського 36, конференц-зал Інституту металофізики НАН України).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики НАН України за адресою: 03680, Київ-142, бул. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “18“ 09 2003р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Ради Д .168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З часу відкриття Беднорцем та Мюлером у 1986-му році високотемпературних надпровідників (ВТНП) проведено значну дослідницьку роботу з вивчення фізичних властивостей ВТНП, та досягнуто помітного прогресу у способах їх отримання. Високотемпературні надпровідники є складними системами для вивчення, що частково обумовлюється великою різноманітністю фізичних процесів, які в них відбуваються. Це є однією з причин, що й донині не існує вичерпного пояснення механізму високотемпературної надпровідності, тому сучасний стан у цій галузі характеризується тим, що здійснюється всебічне дослідження цих матеріалів. Крім того, велика різноманітність фізичних процесів у ВТНП, зокрема магнітних, дозволяє використати їх для створення цілої низки пристроїв.
Одним з перспективних напрямків використання ВТНП є створення так званих великомасштабних систем з левітацією, таких як гістерезисні двигуни, інерційні накопичувачі енергії. Їх особливістю є низький рівень внутрішніх втрат енергії. З використанням таких пристроїв можна створити системи передачі, перерозподілу та зберігання енергії, що за своїми показниками будуть більш економічними та компактнішими ніж системи з використанням звичайних провідників. Системи з левітацією є перспективними для промисловості та енергетики як української так і світової в цілому. Для успішного застосування ВТНП у великомасштабних системах, окрім з'ясування особливостей взаємодії ВТНП з магнітним полем, вкрай необхідно вирішити ряд інших проблем. Зокрема, оскільки сучасні способи отримання ВТНП дають змогу синтезувати зразки з характерним розміром близько 10 см, необхідно створити методи з’єднання блоків ВТНП довільної форми та з'ясувати особливості фізичних процесів, що в них відбуваються. Тут першочерговим завданням є вивчення впливу таких з'єднань на магнітні властивості ВТНП, зокрема вплив з'єднань на протікання та перерозподіл критичного струму. Іншою проблемою є вивчення впливу слабкого змінного магнітного поля на системи з левітацією, побудованих з використанням ВТНП. В великомасштабних системах разом з великою постійною компонентою магнітного поля, завжди існує слабка змінна компонента. Виходячи з цього, важливо дослідити вплив та відгук таких систем на наявність слабкої змінної компоненти магнітного поля. Дослідити вплив змінної компоненти на такі макроскопічні характеристики ПТ ВТНП як середня намагніченість та левітаційна сила.
Задача взаємодії надпровідника довільної форми з магнітним полем, що довільним чином змінюється в просторі та в часі, є занадто складною, та вимагає потужних обчислювальних ресурсів для чисельного розв'язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ МАГНІТНОГО ПОЛЯ З МАСИВНИМИ ПЛАВЛЕНО-ТЕКСТУРОВАНИМИ YBa2Cu3O6+д МАТЕРІАЛАМИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок