Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТАБІЛІЗОВАНИХ ЗА ЧАСТОТОЮ ЛАЗЕРІВ ТА ЇХ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТАБІЛІЗОВАНИХ ЗА ЧАСТОТОЮ ЛАЗЕРІВ ТА ЇХ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТАБІЛІЗОВАНИХ ЗА ЧАСТОТОЮ ЛАЗЕРІВ ТА ЇХ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,81 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
національний НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"іНСТиТУТ мЕТРОЛОГІЇ"
МАЧЕХІН ЮРІЙ ПАВЛОВИЧ
УДК 621.378.325:335.8
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТАБІЛІЗОВАНИХ ЗА ЧАСТОТОЮ
ЛАЗЕРІВ ТА ЇХ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
05.11.15. – Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків — 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному науковому центрі "Інститут метрології" Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор,
Соловйов Валентин Сергійович
ННЦ "Інститут метрології",
директор наукового центру часу- частотних та
лінійних вимірювань
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Клейман Олександр Самуілович
ННЦ "Інститут метрології",
головний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор,
Фекешгази Іштван Вінцеєвич
Інстітут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
завідуючий лабораторією
доктор фізико-математичних наук, професор,
Лукін Костянтин Олександрович
Інститут радіофізики та електроніки НАН України,
завідуючий відділом нелінійних систем
Провідна установа Національний технічний університет
"Київський політехнічний інститут"
Захист дисертації відбудеться 07.07.2006 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01 Національного наукового центру "Інститут метрології" за адресою: 61002, м.Харків, вул. Мироносицька 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру "Інститут метрології" за адресою: 61002, м.Харків, вул. Мироносицька 42.
Автореферат розісланий 05.06. 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01
кандидат технічних наук І.Ф. Дем'янков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У резолюціях Генеральної конференції Мір і Вагів (ГКМВ), а також у документах Міжнародного комітету по Мірах і Вагам (МКМВ) постійно звертається увага на те, що розвиток науки, техніки і технологій потребує підвищення точності відтворення довжини хвилі (частоти) оптичних випромінювань, використовуваних для практичної реалізації метра. Національним метрологічним інститутам рекомендується постійно розвивати і підтримувати дослідження у галузі створення й удосконалення оптичних стандартів частоти (довжини хвилі), і таким шляхом покращувати майбутню експериментальну базу для удосконалення міжнародної системи одиниць фізичних величин.
Розвиток фундаментальної метрології на основі квантових ефектів у галузі вимірювання довжини безпосередньо вплинув на принципи, структуру і методи метрологічного забезпечення засобів вимірювання довжини. У першу чергу, результати фундаментальних досліджень вплинули на формування національних еталонів одиниці довжини, що розробляються з використанням лазерів, як джерел мір довжини. Дослідження у фундаментальній метрології активізували питання практичного використання стабілізованих за частотою лазерів у промисловості, оптичних телекомунікаціях і технічних системах екологічного моніторингу довкілля.
Необхідність у практичній реалізації нового визначення метра при побудові еталонної бази України для засобів вимірювання довжини була обумовлена потребою країни у сучасній метрологічній базі, а також участю України у міжнародних метрологічних організаціях.
Ці умови обумовили актуальність обраного напрямку досліджень у дисертації, а саме, розвиток наукових основ стабілізованих за частотою лазерів і їх метрологічного забезпечення.
Створення метрологічного забезпечення лазерних джерел як засобів вимірювання довжини (частоти) фактично являло собою принципово новий напрямок розвитку у таких класичних галузях метрології як вимірювання довжини і частоти.
У цьому зв'язку проведені у дисертації дослідження спрямовано на розвиток принципово нових засобів вимірювальної техніки - стабілізованих за частотою лазерів і їх метрологічного забезпечення є актуальними і необхідними для сучасної практичної метрології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ СТАБІЛІЗОВАНИХ ЗА ЧАСТОТОЮ ЛАЗЕРІВ ТА ЇХ МЕТРОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок