Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ / сторінка 2

Назва:
РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Віддаючи належне існуючим теоретико-методологічним напрацюванням у галузі земельних відносин, формування ефективного господаря-землевласника, залишаються недостатньо розробленими окремі теоретичні, методологічні, методичні, організаційні, економічні та екологічні аспекти раціонального сільськогосподарського землекористування, що зумовило вибір теми дослідження та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук за науково-технічною програмою на 2001-2005 рр. „Трансформування організаційно-економічних відносин до соціально орієнтованих ринкових умов в АПК”(затверджена Мінагрополітики України, Президією УААН, грудень 2000 року), підпрограма „Розробити методологічні і організаційно-економічні основи трансформування земельних відносин до ринкових умов” (номер державної реєстрації 0102U000265).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є обґрунтування теоретико-методологічних та організаційно-економічних засад формування і функціонування організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування. Для досягнення поставленої мети в процесі дослідження вирішувались такі завдання:
- узагальнити теоретичні основи сутності раціонального сільськогосподарського землекористування та розкрити зміст його організаційно-економічного механізму;
- оцінити кількісний та якісний стан земель сільськогосподарського призначення;
- дослідити сучасний стан використання сільськогосподарських угідь та виявити основні фактори, що впливають на рівень економічної ефективності господарювання;
- обгрунтувати необхідність і розробити пропозиції щодо формування системи організаційно-економічних та екологічних заходів з охорони сільськогосподарських земель;
- розробити методичні підходи щодо визначення втраченої вигоди від нераціонального сільськогосподарського землекористування;
- опрацювати пропозиції щодо удосконалення нормативно-правової бази використання земельних ресурсів і регулювання земельних відносин у сільському господарстві.
Об’єктом дослідження є сільськогосподарське землеволодіння та землекористування різних організаційно-правових структур господарювання.
Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та прикладні засади функціонування організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є діалектичний метод пізнання та системний підхід до вивчення суспільних явищ у їхньому взаємозв’язку, основні положення економічної теорії, що дало змогу комплексно дослідити питання формування організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування. Для розв’язання поставлених у роботі завдань використовувалися такі методи економічних досліджень: абстрактно-логічний – при визначенні предмета дослідження та формулювання висновків і пропозицій, індукції – для визначення резервів збільшення виробництва сільськогосподарської продукції; дедукції – для з’ясування причин зниження ефективності використання сільськогосподарських угідь; аналітичних розрахунків – для аналізу господарської діяльності підприємств; спостереження й узагальнення – для визначення особливостей формування землекористування різних організаційно-правових форм господарювання; графічний – для аналізу динаміки використання сільськогосподарських угідь; економіко-математичний – для визначення перспектив розвитку сільськогосподарського землекористування.
Інформаційною базою дисертаційного дослідження є статистичні дані Державного комітету статистики України, Державного комітету України по земельних ресурсах (нині Державне агентство земельних ресурсів України), Міністерства аграрної політики України, річні звіти сільськогосподарських підприємств, наукові праці вітчизняних та іноземних вчених аграрного напряму, матеріали наукових конференцій та семінарів тощо.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок