Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ / сторінка 5

Назва:
РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Організаційна складова представлена у вигляді стрілок, спрямованих до точки Е – місця перетину кривих АВ і CD. Графік наочно демонструє, що найбільше екологічних благ земельна ділянка може надати при мінімальній кількості одержаних від неї економічних результатів. Із збільшенням обсягів одержаної економічної продукції зменшується екологічна цінність ділянки. У точці Е створюється рівновага між одержаними від земельної ділянки як екологічних, так і економічних благ. Ця точка є показником ефективності організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування.
У роботі відмічено, якщо держава не контролюватиме ефективність землекористування, то сільськогосподарські підприємства здійснюватимуть заходи щодо охорони земельних угідь виходячи з простого порівняння граничних часткових вигод і граничних часткових витрат. Для досягнення ефективності необхідно, щоб граничні суспільні витрати на підвищення родючості грунтів дорівнювали граничним суспільним вигодам.
В розділі наголошується, що формування земельного законодавства пройшло етапи від демонополізації державної власності на землю та її перерозподілу, з метою розвитку різних форм власності, до створення реального землевласника та ринку землі. Нині слід прийняти законодавчі та інші нормативно-правові акти, спрямовані на формування інфраструктури, яка забезпечить ефективне функціонування ринку землі.
У другому розділі – „Аналіз сучасного стану сільськогосподарського землекористування” – здійснено економіко-екологічну оцінку використання земель сільськогосподарського призначення, виявлено особливості їх трансформації, наведено характеристику організаційно-правових форм використання сільськогосподарських земель в Україні, встановлено основні чинники окремих видів забруднення земель і зниження їх родючості.
Дослідженнями встановлено, що станом на 01.01.2006 року загальні площі сільськогосподарських угідь країни, зменшилися порівняно з 1955 роком на 6%, ріллі – на 8, сіножатей – 20%. Лише площа пасовищ за вказаний період збільшилася на 10%. Нині в структурі сільськогосподарських угідь рілля становить 77,8%, сіножаті – 5,8, пасовища – 13,2%. Це свідчить про високу розораність сільськогосподарських угідь, що негативно впливає на збереження їх екологічної стійкості. Разом з тим, за останнє десятиліття збільшилася площа орних земель, які не засіваються сільськогосподарськими культурами. На початок 2006 року їх загальна площа становила 3,98 млн. га. Останнє пояснюється тим, що значна частина землевласників і землекористувачів через недостатність забезпечення матеріально-технічними і фінансовими ресурсами неспроможна забезпечити їх використання.
Рис. 3. Динаміка площ сільськогосподарських угідь в Україні
за 1955-2005 рр.
Високий рівень сільськогосподарського освоєння земель за умов, коли економіка країни потребує відведення земельних площ для несільськогосподарського призначення, унеможливлює розширення площ сільськогосподарських угідь та вимагає від землекористувачів підвищувати економічні показники господарювання.
Однак, як показує проведене дослідження, в Україні спостерігається зниження ефективності використання сільськогосподарських земель, а також обсягів виробництва продукції сільського господарства. Так, при зменшенні у 2005 році, порівняно з 1990 роком, площ сільськогосподарських угідь на 0,7%, виробництво м’яса на 100 га угідь скоротилося на 58,5%, молока – на 37,4, яєць – на 17,1%. При цьому в розрахунку на одну особу було вироблено на 17,9% менше зернових культур, 65,1 – цукрових буряків, 11,8% – яєць. Урожайність зернових культур знизилась на 25,9%, цукрових буряків – 10,1, соняшнику – на 19%. Однією з причин такого стану є зменшення у 19,4 раза внесення органічних і у 7,6 раза – мінеральних добрив. Порушився баланс поживних речовин у грунті, що вплинуло на урожайність сільськогосподарських культур і призвело до зменшення валових зборів та погіршення якості виробленої продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок