Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ / сторінка 6

Назва:
РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Серед інших причин спаду виробництва можна назвати диспаритет цін на промислову і сільськогосподарську продукцію, різке зниження платоспроможності сільськогосподарських товаровиробників, послаблення державного управління суспільним виробництвом.
Сільське господарство залишається інвестиційно непривабливою галуззю через низький показник норми прибутку, який у 2005 році був у 5 разів менший, ніж у середньому по економіці, у 3,5 раза ніж у будівництві, у 5,7 – банківській справі, у 7,5 – в промисловості, у 7,6 – на транспорті і зв’язку, в 11,9 раза менше ніж у оптовій і роздрібній торгівлі. Інвестиції в основний капітал по галузі не перевищують 5,4% до загального підсумку по національному господарству.
Проведена земельна реформа сприяла впровадженню приватної власності на землю, формуванню нових організаційно-правових структур господарювання. Станом на 01.01.2005 року майже половину земельного фонду передано у власність громадян, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай). Нині 5,07 млн. з них замінили їх на державні акти на право власності на земельну ділянку. З метою ефективного використання земель, 5,03 млн. селян передали їх в оренду, що становить майже 20 млн. гектарів.
Дослідження показують, що відбувається поступове підвищення рівня економічної діяльності сільськогосподарських формувань. Так, у 2005 році господарські товариства одержали 2659,2 млн. грн. чистого прибутку від усієї діяльності при 17,6% рентабельності. Фермерські господарства при 17,7% рентабельності виробництва мали 667,8 млн. грн. чистого прибутку, а кооперативи – 115,1 млн. грн., при 6,5% рентабельності. Господарські товариства, створені в процесі реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств, залишаються великими господарськими структурами, які можуть ефективно використовувати досягнення науково-технічного прогресу. Вони можуть бути конкурентоспроможними як на внутрішньому, так і зовнішніх ринках. З іншого боку, завдяки ефективній маркетинговій політиці фермерські господарства здатні швидко реагувати на ринкові зміни щодо попиту на сільськогосподарську продукцію й виробляти продукцію, на яку є попит, тим самим виконуючи функцію „стабілізатора”.
Забруднення земельної ділянки проявляється в економічному аспекті у недоодержанні від неї доходу через погіршення якісних характеристик самої земельної ділянки, продукції, що виробляється, зниженні урожайності та валових зборів сільськогосподарських культур. У дисертації запропоновано класифікацію рівнів забруднення земельної ділянки з огляду на можливість її самовідновлення. Це дасть можливість підприємству передбачити зміни у системі сівозмін і структурі посівних площ, а також розрахувати можливу державну компенсацію за здійснення заходів щодо поліпшення якісного стану забрудненої ділянки.
В дисертаційному дослідженні обгрунтовано високу ефективність впровадження біологічного землеробства та ґрунтозахисних технологій обробітку грунту, метою яких є попередження і боротьба з ерозійними процесами та збереження вологи у грунті. Особливо актуальним це питання набуває для південних областей країни, де щорічно спостерігаються коротко- або довгострокові посушливі періоди і пов’язані з цим втрати у валових зборах сільськогосподарських культур.
У третьому розділі – „Удосконалення організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування” – запропоновано систему організаційно-економічних і екологічних заходів щодо охорони сільськогосподарських земель, методику визначення відповідальності землекористувачів за неефективне використання земельної ділянки, сформульовано концептуальні положення перспективного розвитку сільськогосподарського землекористування та пропозиції щодо удосконалення державного управління в галузі сільськогосподарського землекористування.
Розробка і реалізація системи організаційно-економічних та екологічних заходів охорони сільськогосподарських земель дає змогу забезпечити підвищення економічної ефективності їх використання та дотримання екологічних вимог.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок