Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тобто, через запровадження комплексу мотиваційних заходів, спрямованих на охорону грунтів, підвищення їх родючості, а отже збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та поліпшення її якості, можливо забезпечити підвищення ефективності використання підприємствами сільськогосподарських земель.
Основним завданням організаційних заходів з охорони земель є створення оптимальних умов для здійснення виробничої діяльності землекористувачами з одночасним забезпеченням ефективнішого використання землі та підвищення її якісних характеристик. При цьому основним організаційним елементом є землеустрій, в межах якого здійснюється планування структури посівних площ землекористування та системи сівозмін, що розробляється для кожного сільськогосподарського підприємства з урахуванням його спеціалізації, природно-економічних умов та якісної оцінки ґрунтового покриву.
В основі економічних заходів лежить економічна оцінка землі та принцип платного її використання. Нині це реалізується через Закон України „Про плату за землю”. Однак його статті щодо формування та розподілу коштів для фінансування заходів з раціонального використання та охорони земель, підвищення родючості грунтів практично не виконуються як на державному, так і обласному та регіональному рівнях. У дисертації запропоновано структуру розподілу земельного податку, яка передбачає виділення 30% його коштів на спеціалізований бюджетний рахунок Державного агентства земельних ресурсів України, 15 – на рахунки сільських, селищних і міських рад, де знаходяться земельні ділянки, 15 – до районного бюджету, 10 – до обласного бюджету і 30% залишається у землекористувачів. Останні створюють для цього спеціальний „Фонд охорони земель сільськогосподарського призначення”. Таким чином, значна частина коштів на проведення відповідних заходів залишатиметься у підприємства, причому використовуватимуться вони лише за цільовим призначенням.
Основним завданням екологічних заходів щодо охорони сільськогосподарських земель є підвищення їх родючості через дотримання позитивного балансу гумусу в грунті. Аналіз інформації щодо кількості внесених добрив під певні сільськогосподарські культури, площі та обсягів вапнування та гіпсування грунтів здійснюється за даними „Звіту про внесення мінеральних, органічних добрив, гіпсування та вапнування грунтів під урожай” (Форма №9-б-сг). Разом з тим залишається поза увагою аналіз балансу поживних речовин у грунті, пов’язаний з їх винесенням з урожаєм сільськогосподарських культур. У зв’язку з цим пропонується введення в сільськогосподарських підприємствах статистичної форми „Баланс поживних речовин у грунті при чергуванні культур у сівозміні”. При цьому господарства матимуть задокументоване спостереження за балансом поживних речових у грунті конкретного поля в сівозміні, а отже, й інформацію про його якісний стан. Запропонована форма буде однією із форм господарського обліку, за допомогою яких можна здійснювати облік якості земель як на державному, так і на рівні землекористувачів.
Для визначення втраченої вигоди від нераціонального використання земельних ділянок пропонується використовувати метод оцінки технічної ефективності. На основі порівняння існуючих показників господарювання з максимально можливим, за умов сталого показника витрат на виробництво певного підприємства, можна оцінити втрачену вигоду та виявити резерви для підвищення дохідності від земельної ділянки.
З метою запобігання нераціональному сільськогосподарському землекористуванню в дисертаційній роботі запропоновано методику визначення відповідальності землекористувачів за неефективне використання земельної ділянки. Вона ґрунтується на аналізі динаміки показників технічної ефективності, землемісткості та вмісту гумусу в грунті. У випадку тривалого зниження одного або кількох показників пропонується алгоритм попередження та вжиття санкцій до підприємства, включаючи відчуження земельної ділянки.
Ефективне функціонування організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування неможливе без системи державного управління земельними ресурсами, ключовими елементами якого є фінансово-економічна та організаційна складова, а також обмежувальний механізм (рис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок