Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ / сторінка 8

Назва:
РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
4).
Обов’язковою умовою ефективного державного управління є комплексний моніторинг, що включає юридично-правову, територіальну, економічну та якісну складові. Завдяки моніторингу простежуються тенденції щодо розвитку сільськогосподарського землекористування, фіксуючи як позитивні наслідки, так і негативні. На запобігання останніх спрямовується управлінська функція держави. При цьому відмічено, що фундаментом якісного моніторингу є державний земельний кадастр, спрямований на забезпечення ефективного функціонування таких інструментів як оцінка землі та її оподаткування, проведення землевпорядних заходів, забезпечення ринку земель інформацією про стан земель. Кадастр є основою, що забезпечує гарантію прав власності на землю та соціальну стабільність суспільства.
ВИСНОВКИ
1. Формування раціонального землекористування сільськогосподарського підприємства є важливою умовою його стабільного розвитку в ринкових умовах, оскільки забезпечує органічне поєднання економічного інтересу з необхідністю додержання екологічних вимог щодо охорони земель.
2. Організаційно-економічний механізм раціонального сільськогосподарського землекористування є формою організації виробничої діяльності сільськогосподарського підприємства з метою забезпечення ефективного та екологобезпечного використання землі, природа якої характеризується двоїстістю (вона є природним і економічним ресурсом). У дисертаційному дослідженні розкрито зміст організаційної та економічної складової механізму і доведено, що найбільшого ефекту можна досягти при взаємоузгодженому їх функціонуванні.
3. Ефективність використання сільськогосподарських угідь в Україні залишається низькою. Разом із зниженням урожайності сільськогосподарських культур з 1990 по 2005 рік їх валові збори зменшилися від 25,9% по зернових культурах до 65,1% по цукрових буряках. За вказаний період скоротилося виробництво продукції як на 100 га угідь (від 17,1 % яєць до 58,5% м’яса), так і на одну особу (від 11,8 % яєць до 59,6 % м’яса). Через зменшення у 19,4 раза внесення органічних і у 7,6 раза – мінеральних добрив знижується рівень родючості грунтів.
4. Аналіз динаміки площ сільськогосподарських угідь України за період з 1955 по 2005 рік свідчить про їх скорочення на 6,4%, ріллі – на 8,3, сіножатей – на 20,2%. Лише площа пасовищ збільшилася на 10,2%. Тенденція до зниження площ сільськогосподарських угідь збережеться і в майбутньому через трансформацію угідь у землі промисловості, транспорту, житлової та громадської забудови. Нині у структурі сільськогосподарських угідь рілля становить 77,77%, сіножаті – 5,83, пасовища – 13,24%. Такий високий відсоток ріллі свідчить про майже повне освоєння сільськогосподарських земель та їх інтенсивне використання, що є нераціональним для їх збереження і відтворення.
Разом з тим за останнє десятиріччя площа ріллі, на якій не вирощуються сільськогосподарські культури, збільшилась і на початок 2006 року становила 3979,9 тис. га. Це свідчить про неспроможність більшості землевласників і землекористувачів самостійно господарювати на землі через нестачу матеріально-технічних та фінансових ресурсів.
5. Аграрна реформа надала землекористувачам широкий спектр вибору організаційно-правової форми господарювання. Проведені дослідження свідчать, що у 2005 році ефективними формуваннями були господарські товариства, які одержали 2659,2 млн. грн. чистого прибутку при 17,6% рентабельності, та фермерські господарства з 667,8 млн. грн. чистого прибутку та 17,7% рентабельності. Сільськогосподарські кооперативи залишаються лише перспективною формою господарювання. Проте вони мають значні переваги, які полягають у найповнішому забезпеченні інтересів сільськогосподарських товаровиробників і поєднує в собі, з одного боку, власність на землю, а з іншого – колективне господарювання на ній. Однак кооператив забезпечує розвиток соціальної інфраструктури, оскільки всі рішення приймаються на загальних зборах його членів.
6. Встановлено, що першочерговим завданням управлінського персоналу підприємств є визначення факторів, що впливають на зміни якісних характеристик землі та опрацювання заходів, спрямованих на повернення забрудненої земельної ділянки в господарський обіг.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок