Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Загрузка...

РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ / сторінка 9

Назва:
РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У дисертації здійснено класифікацію рівнів забруднення земельної ділянки з огляду на можливість її самовідновлення. Це дасть можливість підприємству спроектувати зміни у системі сівозмін і структурі посівних площ, а також розрахувати можливу державну компенсацію за здійснення заходів щодо поліпшення стану забрудненої ділянки.
7. Ефективне функціонування організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування може здійснюватися як система організаційно-економічних і екологічних заходів щодо охорони сільськогосподарських земель, під якою розуміють сукупність організаційних, економічних та екологічних елементів впливу на суб’єкти господарювання з метою дотримання ними вимог раціонального використання й охорони землі, як найважливішого елемента економічної системи, її матеріально-речового носія, універсального засобу виробництва та унікального природного ресурсу.
8. Основним економічним інструментом, який застосовує держава для здійснення заходів щодо охорони земель, є принцип платного землекористування, який реалізується через Закон України „Про плату за землю”. У дисертації запропоновано структуру розподілу земельного податку, яка передбачає виділення 30% – на спеціалізований бюджетний рахунок Державного агентства земельних ресурсів України, 15 – на рахунки сільських, селищних і міських рад, де знаходяться земельні ділянки, 15 – до районного бюджету, 10 – до обласного бюджету і 30% залишати у землекористувачів, які для цього створюють спеціальний „Фонд охорони земель сільськогосподарського призначення”.
Практика формування сільськогосподарського землекористування на умовах оренди земельних ділянок вимагає здійснення контролю за орендарями у випадках виснаження земельних ділянок. Одним із стимулів щодо ведення раціонального сільськогосподарського землекористування є запропонована методика, відповідно до якої землекористувач-орендар відшкодовуватиме землевласникові витрати за зниження вмісту гумусу в грунті.
9. Для сільськогосподарських товаровиробників важливою є інформація про якісний стан ґрунтового покриву. У зв’язку з цим підприємствам пропонується ведення внутрішньогосподарської статистичної форми „Баланс поживних речовин у грунті при чергуванні культур у сівозміні”, в основі якої лежать спостереження за динамікою надходження й виносу поживних речовин з грунту. Вона повинна стати важливою складовою обліку якості земель як на державному рівні, так і на рівні землекористувачів.
10. В Україні функціонують сільськогосподарські землекористувачі різної форми власності та організаційно-правових структур господарювання. Для визначення втраченої вигоди від нераціонального використання земельних ділянок пропонується застосовувати метод оцінки технічної ефективності. На основі порівняння існуючих показників господарювання з максимально можливими, за умов сталої величини витрат на виробництво підприємством, можна оцінити втрачену вигоду та виявити резерви для підвищення дохідності від земельної ділянки. За результатами аналізу тенденцій динаміки змін показників технічної ефективності, землемісткості та вмісту гумусу в грунті запропоновано методику та алгоритм визначення рівня відповідальності землекористувачів за зниження економічних показників господарювання та погіршення якісних характеристик належних їм угідь.
11. Встановлено, що важливою умовою ефективного функціонування організаційно-економічного механізму раціонального сільськогосподарського землекористування є організація державного управління сільськогосподарським землекористуванням. Його основними елементами є комплексний моніторинг, який включає юридично-правову (спостереження за змінами у відносинах власності на земельну ділянку), територіальну (спостереження за кількісними змінами землекористування як окремих землекористувачів, так і сільськогосподарського землекористування держави загалом), економічну (формування кошторисів щодо розподілу між землекористувачами коштів, одержаних від сплати земельного податку як на загальнодержавному, так і місцевому рівнях; спостереження за дотриманням законодавства щодо сплати орендної плати при укладанні договорів оренди земель) і якісну (спостереження за якісним стоном ґрунтового покриву) складові та державний земельний кадастр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ РАЦІОНАЛЬНОГО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок