Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФЕНОТИПІЧНИХ ОЗНАК і ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ У ЧОЛОВІКІВ, ХВОРИХ НА ІХС

ОСОБЛИВОСТІ ФЕНОТИПІЧНИХ ОЗНАК і ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ У ЧОЛОВІКІВ, ХВОРИХ НА ІХС

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФЕНОТИПІЧНИХ ОЗНАК і ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ У ЧОЛОВІКІВ, ХВОРИХ НА ІХС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ім. акад. М.Д.СТРАЖЕСКА
Стефаненко Ігор Степанович
УДК 616.132.2-008.64:575.191:616-071.2
ОСОБЛИВОСТІ ФЕНОТИПІЧНИХ ОЗНАК і ГЕНЕТИЧНИХ
МАРКЕРІВ У ЧОЛОВІКІВ, ХВОРИХ НА ІХС
14.01.11 - Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому державному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук,професор Денисюк Віталій Іванович,
завідувач кафедри госпітальної терапії №2 Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Офіційні опоненти:
- академік АМН України, доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент АМН України Коркушко Олег Васильович, Інституту геронтології АМН України, завідувач відділенням клінічної фізіології та патології внутрішніх органів, м.Київ;
- доктор медичних наук, професор Колчін Юрій Миколайович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедрою госпітальної терапії №1.
Провідна установа:Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1 та профпатології.
Захист відбудеться 30.10. 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України за адресою: 03680, м.Київ, вул. Народного ополчення, 5.
Автореферат розісланий 27.09. 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ), в більшості економічно розвинених країн захворювання органів кровообігу займають ведуче місце в структурі захворюваності і смертності (Бабова І.К., 2001; Смирнова І.П. і співавт., 2000). Майже в усіх європейських країнах смертність від серцево-судинних захворювань (ССЗ) складає біля 40 % смертності від всіх причин в віці до 74 років. В різних країнах ця цифра коливається. Для України вона становить, за різними даними, від 56,9 до 57,5 % (Бобров В.О., Дорогой А.П., 1998). Лідером серед ССЗ по захворюваності і смертності є ішемічна хвороба серця (ІХС), частота якої на Україні також постійно збільшується (Корнацький В.М., 2001; Коваленко В.М., Москаленко В.Ф., 2001). Епідеміологічні і медико-демографічні дослідження, проведені на території України, дозволили виявити найбільш значимі предиктори захворюваності і смертності населення від цієї патології. Однак регіональні особливості захворюваності і смертності населення України вивчені недостатньо.
ССЗ відносяться до захворювань мультифакторіальної природи, виникнення і перебіг яких залежать як від середовищних, так і від генетично обумовлених факторів, при чому вклад генетичного компоненту в розвиток ІХС становить від 50 до 60 % (Корнацький В.М., 2001).
Отримання максимально повної інформації про зв'язок різних конституційних ознак з виникненням мультифакторіальних захворювань є одним із підходів для реалізації феногенетичного аналізу (Никитюк Б.А. с соавт., 1998).
Відомо, що фенотип людини в великій мірі визначається генотипом, а реалізація спадкової схильності в значній мірі залежить від впливу зовнішнього середовища. Вивчаючи хворобу, ми, фактично, вивчаємо її фенотип, який, в свою чергу, залежить від генотипу, мінливості і норми реакції по кожній ознаці (Бочков Н.П., 1997). Визначення ознак фенотипу, які знаходяться в причинно-наслідкових відношеннях з тими чи іншими ланками патогенезу захворювання, має виключну роль в обгрунтуванні принципового положення про спадкову природу толерантності чи чутливості, в тому числі і до ІХС.
Враховуючи важливість отримання матеріалів про зв'язок ІХС з особливостями фенотипічних ознак та генетичних маркерів, наприклад еритроцитарних антигенів крові, що дають можливість своєчасно виявляти осіб із схильністю до ІХС і проводити цілеспрямовані профілактичні заходи, та враховуючи недостатню вивченість питання про зв'язок особливостей конституції з виникненням і розвитком ІХС, було визначено вибір теми дисертації, її мету та завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФЕНОТИПІЧНИХ ОЗНАК і ГЕНЕТИЧНИХ МАРКЕРІВ У ЧОЛОВІКІВ, ХВОРИХ НА ІХС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок