Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ В НІГІЛІСТИЧНО ОРІЄНТОВАНОМУ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ В НІГІЛІСТИЧНО ОРІЄНТОВАНОМУ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМІ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ В НІГІЛІСТИЧНО ОРІЄНТОВАНОМУ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЗАЛУЖНА АЛЛА ЄВГЕНІВНА
УДК 241:141.32
ТРАНСФОРМАЦІЯ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ В НІГІЛІСТИЧНО ОРІЄНТОВАНОМУ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМІ
спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі філософії Рівненського державного технічного університету
Науковий керівник: Саух Петро Юрієвич, доктор філософських
наук, професор, завідувач кафедри філософії
Рівненського державного технічного університету
Офіційні опоненти: Лях Віталій Васильович, доктор філософських
наук, професор, завідуючий відділом історії
зарубіжної філософії Інституту філософії імені
Г.С. Сковороди НАН України
Токман Володимир Валерійович, кандидат
філософських наук, старший консультант відділу
політичних і гуманітарних досліджень
Національного інституту стратегічних досліджень
Провідна установа Львівський Національний університет імені
Івана Франка (кафедра теорії та історії культури
філософського факультету)
Захист відбудеться "21" червня 2002 р. о "14-00" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий "20" травня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук О.В. Бучма
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процеси духовного відродження в Україні актуалізують необхідність дослідження проблеми самоусвідомлення етносу та самоствердження нації на тлі її історичних витоків, святинь, релігійних і моральних традицій. Адже недооцінка надбань минулого, багатого історичного досвіду веде до втрати гуманістичних цінностей, нищення не лише елементарної людяності та співстраждання, а й нівелювання морально-суб’єктивного чинника загалом. Відтак відтворення адекватного змісту філософського досвіду української культури, з чітко окресленою релігійно-моральною домінантою, відродження морально-етичних, релігійних традицій та залучення гуманістичних надбань історико-філософської спадщини до потреб сьогодення, набувають великого значення.
Експлікація духовних витоків екзистенціалістського філософування зумовлює необхідність релігієзнавчого аналізу культурно-історичної вітчизняної традиції з притаманним їй екзистенціальним мисленням, що вплітається у поступ світової культури. Дослідження релігійно-моральної тематики у нігілістично орієнтованому екзистенціалізмі та вітчизняному екзистенціалістському філософуванні з метою виявлення у них специфіки трансформації релігійних та моральних проблем поглиблює розуміння сучасного стану вітчизняної культури, посилює взаємозв‘язки з культурами інших народів, сприяє духовно-культурному та моральному відродженню.
Оскільки на сучасному етапі постає завдання об'єктивного пізнання спадщини української культури, то виникає потреба у відновленні й осмисленні вилучених у період тоталітаризму з її творчого поля літературно-екзистенціалістських праць митців “розстріляного відродження”. В їхніх працях розкривається особливий стан беззмістовності людського існування, “розходження” людини зі світом і суспільством як наслідок руйнації накопичених у віках ціннісних ідеалів релігійно-моральної спадщини. Саме тому особливої гостроти набувають питання релігійно-морального змісту й вимоги до утвердження на всіх рівнях буття насамперед людини моральної. А лінія стикування релігії та моралі, багато в чому детермінуючи стан духовності нації, набирає особливої значущості й потребує всебічного філософсько-релігієзнавчого аналізу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації пов’язана з науковими темами кафедри філософії Рівненського державного технічного університету “Реформаційна ідеологія в Україні в XVI-XVII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ РЕЛІГІЙНО-МОРАЛЬНОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ В НІГІЛІСТИЧНО ОРІЄНТОВАНОМУ ЕКЗИСТЕНЦІАЛІЗМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок