Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клініко-біомеханічне обгрунтування застосування корсетів для лікування сколіотичної деформації хребта у дітей та підлітків

Клініко-біомеханічне обгрунтування застосування корсетів для лікування сколіотичної деформації хребта у дітей та підлітків

Назва:
Клініко-біомеханічне обгрунтування застосування корсетів для лікування сколіотичної деформації хребта у дітей та підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державна установа „Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України”
ЧЕКРИЖЕВ Дмитро Олегович
УДК 616.711 – 007.55 – 053.4/7 – 089.22
Клініко-біомеханічне обгрунтування застосування корсетів для лікування сколіотичної деформації хребта у дітей та підлітків
14.01.21 Травматологія та ортопедія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі „Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України”.
Науковий керівник: доктор медичних наук професор
КОРЖ Микола Олексійович
Державна установа „Інститут патології
хребта та суглобів імені професора
М.І.Ситенка Академії медичних наук
України”, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук професор
Грунтовський Геннадій Харлампійович,
Державна установа „Інститут патології
хребта та суглобів імені професора
М.І.Ситенка Академії медичних наук
України”, головний науковий співробітник
відділу зазворювань та пошкоджень хребта

доктор медичних наук професор
Левицький Анатолій Феодосійович,
Національний медичний універсітет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри
дитячої хірургії.
Захист відбудеться „ 29 ” листопада 2007 року об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради 64.607.01 Державної установи „Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України” (61024, м.Харків, вул.Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної установи „Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І.Ситенка Академії медичних наук України” (61024, м.Харків, вул.Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий „ 26 ” жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук професор В.О.Радченко
Актуальність теми. Лікування сколіотичної деформації хребта завжди було i є одним з найбільш складних питань ортопедії. Розповсюдженість сколіозу серед населення України, за даними Біленького В.Є. та співавторів (1981), становить 4-8% та має тенденцію до зростання. Близько половини цих хворих для лікування деформацій хребта потребують корсетів. Несвоєчасна діагностика сколіозу, низький рівень ефективності консервативного лікування та вiдсутнiсть в країні сучасних корсетів призводять до різкого зростання тяжких форм сколiозiв з грубим косметичним дефектом та порушенням функції внутрiшнiх органів, що викликає зниження якості життя пацiента, iнвалiдизацiю та скорочує тривалість життя хворого.
Високий рівень захворюваності на сколіоз, вiдсутнiсть єдиних пiдходiв до використання корсетів при консервативному лiкуваннi сколіотичних викривлень хребта привертають велику увагу дослiдникiв до даної проблеми.
Lonstein J.E. i Winter R.B. (1998) аналiзуючи результати лiкування 1050 хворих у вiцi вiд 10 до 17 рокiв корсетом Мiлуокi, вiдмiтили, що прогресування сколiозу було зупинено тiльки в 77% випадкiв. Noonan K.J. et all. (1996) повiдомляють про прогресування викривлення бiльш 5° у 42% хворих при використаннi корсета Мiлуокi, а величина корекцiї бічного викривлення хребта у пацiєнтiв з вдалими наслiдками склала всього 8%. Використання корсета Мiлуокi значно знижує якiсть життя хворого внаслідок наявнiсті головотримача.
Prise C.T. et all. (1997) наводять результати використання нiчного ортеза-корсета Чарльстон - у 66% хворих автори вiдмiчають покращання або стабiлiзацiю сколiозу, у 34% - прогресування викривлення хребта.
Коригувальна здатнiсть ортеза-корсета Бостон з термопластику при вiдносно невеликих сколiозах досягає 50% за даними Olasson Y. та Sataste H. (1995). Значним недолiком ортеза-корсета Бостон є вiдсутнiсть деротацiйного впливу на верхiвку викривлення хребта, що доведено Labelle (1992) при виконаннi комп`ютерної томографiї хворим в корсетах та без них .
Weber (1999) повiдомляє про результати лiкування пацiєнтiв пластиковим корсетом Вiлмiнгтон з середньою величиною викривлення хребта 31°. Автор отримав початкову корекцiю сколiозу 13°, або 41%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Клініко-біомеханічне обгрунтування застосування корсетів для лікування сколіотичної деформації хребта у дітей та підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок