Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕРАЦІЯ АКУСТИЧНИХ КОЛИВАНЬ СИЛЬНОСТРУМОВИМИ РЕЛЯТИВІСТСЬКИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ ПУЧКАМИ

ГЕНЕРАЦІЯ АКУСТИЧНИХ КОЛИВАНЬ СИЛЬНОСТРУМОВИМИ РЕЛЯТИВІСТСЬКИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ ПУЧКАМИ

Назва:
ГЕНЕРАЦІЯ АКУСТИЧНИХ КОЛИВАНЬ СИЛЬНОСТРУМОВИМИ РЕЛЯТИВІСТСЬКИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ ПУЧКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВЧЕНА РАДА Д64.845.01
ПОНОМАРЬОВ Анатолій Григорович
УДК 537.5
ГЕНЕРАЦІЯ АКУСТИЧНИХ КОЛИВАНЬ СИЛЬНОСТРУМОВИМИ
РЕЛЯТИВІСТСЬКИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ ПУЧКАМИ
01.04.20 – фізика пучків заряджених частинок
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті плазмової електроніки та нових методів
прискорення Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут (ІПЕНМП ННЦ ХФТІ ) Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Єгоров Олексій Михайлович,
ННЦ ХФТІ,
заступник Генерального директора
з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Карась Вячеслав Ігнатович,
ІПЕНМП ННЦ ХФТІ, начальник лабораторії;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Лазурик Валентин Тимофійович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідуючий кафедрою.
Провідна установа
Науковий фізико-технологічний центр Міністерства освіти і науки та НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться 16 травня 2006 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 у Національному науковому центрі Харківський фізико-технічний інститут за адресою: 61108, м. Харків,
вул. Академічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру Харківський фізико-технічний інститут за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий 29 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Айзацький М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес взаємодії іонізуючого випромінювання з конденсованими середовищами супроводжується акустичною емісією. Це явище спостерігається у всіх матеріалах і для будь-якого типу випромінювання (заряджені та нейтральні частинки, г-випромінювання і т.ін.). Але якщо для слабкострумового пучка та поодиноких частинок збуджувані коливання є пружними, то процес генерації акустичних коливань сильнострумовими релятивістськими електронними пучками (РЕП) носить здебільшого нелінійний характер. Внаслідок швидкого енерговиділення в зоні взаємодії, у матеріалі виникають ударні хвилі, на фронті яких розвиваються тиски мегабарного діапазону. Це приводить до крихкого руйнування, відколу, фазових та агрегатних змін в матеріалі, аж до утворення алмазоподібних структур та змінення геометричної форми мішені. Спостерігається інтенсивна акустична емісія в опромінюваному матеріалі. При цьому цілеспрямованих досліджень для з’ясування можливості використання сильнострумового РЕП в звукових випромінювачах не проводилось.
Однак, потреба в таких випромінювачах неперервно зростає. Вони широко використовуються в медицині, біології, геології, сейсмології, металургії, космічних дослідженнях. В народному господарстві України акустичні випромінювачі застосовуються для розвідки рибних запасів в Чорному і Азовському морях, пошуку корисних копалень, в дефектоскопії, для діагностики і лікування захворювань. Традиційні типи випромінювачів, що використовуються для цих цілей, такі як електромагнітні, електродинамічні, магнітострикційні, п’єзоелектричні, пневматичні, гідравлічні в багато-чому перестали задовольняти вимогам, що до них висуваються, або по потужності випромінювання, або по масо-габаритним чи енерговитратним характеристикам. Постійно існуюча тенденція збільшення далекості дії акустичного зондування потребує пошуку методів генерації звукових коливань на підставах нових фізичних принципів. Одним із таких методів є генерація звука при взаємодії сильнострумового РЕП із твердотільними мішенями. Розуміння процесів, що відбуваються під час такої взаємодії, дасть можливість виробити рекомендації по створенню генераторів потужного акустичного випромінювання, потреба в яких постійно зростає. Це і зумовлює актуальність та доцільність проведення роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕНЕРАЦІЯ АКУСТИЧНИХ КОЛИВАНЬ СИЛЬНОСТРУМОВИМИ РЕЛЯТИВІСТСЬКИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ ПУЧКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок