Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ грудного відділу симпатичного стовбура В пренатальному періоді онтогенезу людини

РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ грудного відділу симпатичного стовбура В пренатальному періоді онтогенезу людини

Назва:
РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ грудного відділу симпатичного стовбура В пренатальному періоді онтогенезу людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Національний медичний університет
ім. О. О. Богомольця
Кривецька Інна Іванівна
УДК 611. 839.2.013
РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ
грудного відділу симпатичного стовбура
В пренатальному періоді онтогенезу людини
14.03.01 - нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України, м. Чернівці.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Круцяк Володимир Миколайович
Буковинська державна медична академія,
завідувач кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Черкасов Віктор Гаврилович,
Національний медичний університет ім. О. О.Богомольця, професор кафедри нормальної анатомії.
доктор медичних наук, професор Левицький Володимир Андрійович,
Івано-Франківська державна медична академія, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет, кафедра анатомії людини
Захист відбудеться “ 1 ” листопада 2001 року о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.06. Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця (03057, Україна, м. Київ-57, проспект Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 1).
Автореферт розісланий “29” вересня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Грабовий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки збільшилась питома вага природженої патології в структурі дитячої захворюваності, інвалідності та смертності, що є одним із основних показників стану здоров’я населення (О.М.Лук’янова, 1996; Б.Я.Резник, 1996; О.З.Гнатенко та співав., 1997).
За даними ВООЗ число нових випадків уроджених аномалій – 3,6 млн. в рік. Із щорічно народжених - 140 млн. немовлят, біля 3 – 4 млн. з’являються на світ з серйозними вадами, тобто є інвалідами.
В структурі уроджених вад і спадкової патології вади розвитку ЦНС займають одне із перших місць і складають більше 30 % всіх аномалій, які виявляють у дітей (Н.П. Веропотвелян, 1997). Не дивлячись на відносну простоту діагностики найбільш грубих вад розвитку ЦНС, особливо дефектів нервової трубки, все ще є значні труднощі в точній пренатальній ідентифікації цілого ряду аномалій ЦНС. Кваліфіковане проведення пренатальної діагностики потребує знання частоти і класифікації вад, точної морфологічної структури, критичних періодів виникнення і онтогенетичних особливостей їх маніфестації, а також оптимальних строків вагітності для їх візуалізації.
Для виявлення вiдхилень розвитку i пояснення їх причин необхiдно мати точнi відомості про нормальний розвиток органiв i систем (Круцяк В.М., 1991). Саме тому, велике значення мають наукові дослідження, які спрямовані на профілактику перинатальної захворюваності та смертності, розробку заходів, щодо народження здорової дитини (В.М.Пономаренко, 1994; Ю.Є.Вельтіщев, 1995).
Окремі аспекти ембріогенезу та подальшого становлення симпатичного стовбура висвітлені в працях А.Г. Кнорре (1984), П.И.Лобко (1988), Голуба Д.М. (1977), Ronan O’Rahilly, F. Muller, (1999). Однак послідовних комплексних досліджень ембріо-топографії грудного відділу симпатичного стовбура на даний час не проведено. Не простежено розвиток і становлення топографії грудних симпа-тичних вузлів, міжвузлових волокон, сполучних гілок, формування нутряних нервів та їх топографо-анатомічних взаємовідношень з органами заднього середостіння впродовж всього пренатального онтогенезу і у новонароджених.
Одержані дані можуть бути основою для удосконалення існуючих та розробки нових методів антенатальної профілактики і постнатальної хірургічної корекції природжених вад, допоможуть зменшити ризик їх ускладненнь при оперативних втручаннях на хребтовому стовпі, а також сриятимуть проведенню малотравматичних методів симпа-тектомії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТА СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ грудного відділу симпатичного стовбура В пренатальному періоді онтогенезу людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок