Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Загрузка...

РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Отже, підвищення в семикласників ТН, порівняно з шестикласниками, самооцінки і самоставлення обумовлено тим, що внутрішній конфлікт самосприйняття не розгортається повноцінно у свідомості підлітка, а витискається, що відбивається в компенсаторному зростанні самоповаги.
У результаті, самоставлення семикласників РН і ТН виявляється суттєво різним. У учнів РН7 показник інтересу до самопізнання вірогідно вищий, ніж у учнів ТН7. Ставлення до себе семикласників РН суттєво більш самокритичне, ніж у семикласників ТН, що виражається в більш низькому, ніж у семикласників ТН, рівні прий-няття себе такими, як є, і більш високому самозвинуваченні.
Розв'язання кризи самоставлення спостерігається в учнів восьмих класів як РН, так і ТН. Але зафіксовано різні способи розв'язання кризи в класах РН і ТН.
В умовах росту інтересу до самопізнання восьмикласники РН характеризуються суттєво більш високим очікуванням позитивного ставлення оточуючих, ніж семикласники, що відбиває задовольняння потреби підлітків РН8 у визнанні значущості власної особистості в очах інших людей. Одночасно знижується прагнення до самозвинувачення і підвищується загальний рівень самоставлення.
Розв'язання конфлікту самоставлення у підлітків ТН8 виражається в підвищенні, порівняно з семикласниками, самопослідовності, тобто підвладності образу Я власним впливам. Ці впливи на адресу Я відбиті в збільшенні самовпевненості (тобто прагненні відкидати сумніви) і самоприйняття, що забезпечує суб'єктивне почуття розуміння себе і впевненість у принадності власної особистості для навколишніх.
При цьому від 7 до 8 класу в учнів ТН не спостерігається підвищення інтересу до власної особистості. Отже, підвищення самоповаги і позитивності глобального ін- дексу самоставлення забезпечується не шляхом самопізнання і самоаналізу, а використанням механізмів психологічного захисту.
Використання учнями РН і ТН різних внутрішніх дій на адресу власного Я, які направлені на розв'язання кризи самосприйняття, обумовлює розходження в самоставленні восьмикласників РН і ТН.
Позитивне самоставлення до власної особистості досягається підлітками ТН8 за рахунок самовпевненості і прийняття себе, у результаті чого як рівень поваги до себе, так і рівень аутосимпатії у підлітків ТН виявляється вищим, ніж у підлітків РН. Восьмикласники РН досягають позитивного глобального рівня самоставлення зав- дяки вірогідно більш вираженому, ніж у підлітків ТН, прагненню до самопізнання.
Використання учнями ТН механізмів психологічного захисту для формування Я-концепції, приводить до того, що у восьмих класах ТН самооцінка втрачає свою прогностичну функцію. 60,8% учнів ТН 8 характеризуються високою самооцінкою; 69,8% учнів відрізняються високим початковим рівнем домагань, низьким – тільки 7,5%. Слід зазначити, що підлітки ТН8 суттєво переоцінюють свої можливості. Про це свідчить той факт, що в процесі виконання “моторної проби” учні знижують свої домагання, і високим кінцевим рівнем домагань відрізняються тільки 18,8% підлітків, а низьким – 39,6%.
Дослідження тривожності підлітків у різних соціальних ситуаціях дозволяє кон-статувати наступне. Підлітки ТН7 характеризуються вірогідно більш високим рівнем самооціночної тривожності (p<0,01), ніж підлітки РН7. Як у підлітків РН, так і в підлітків ТН тривожність пов'язана з процесом усвідомлення образу Я, що підтверд- жують кореляційні взаємозв'язки рівня тривожності з показниками Я-концепції.
У семикласників РН загальна, самооціночна, міжособистісна тривожність нега- тивно взаємопов'язана з такими компонентами Я-концепції, як самооцінка, локус контролю, глобальний рівень самоставлення, самоповага, очікування ставлення інших (кореляції вірогідні на рівні p<0,05).
У семикласників ТН загальна, шкільна, самооціночна тривожність негативно пов'язана з такими показниками Я-концепції, як глобальний рівень самоставлення, самоповага, очікування позитивного ставлення оточуючих (p<0,05). При цьому тривожність негативно пов'язана з такими захисними діями на адресу Я, як самовпевненість (відкидання сумнівів) (p<0,05).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок