Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Загрузка...

РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ / сторінка 8

Назва:
РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Отже, тривожність нижча у тих підлітків ТН7, які мають найбільш активно функціонуючі механізми психологічного захисту, пов'язані з витісненням із свідомості проблеми образу Я.
Від 7 до 8 класу не спостерігається вірогідних змін у рівні тривожності учнів РН, що свідчить про продовження процесу формування образу Я. У учнів ТН від 7 до 8 класу спостерігається достовірне зниження усіх видів тривожності (р<0,01), при цьому 20,8% учнів ТН8 характеризуються “надмірним спокоєм”, тобто захисно-низьким рівнем тривожності, що свідчить про квазірозв'язання проблеми образу Я.
Отримані результати свідчать, що підлітки–семикласники стикаються з кризою самоставлення, яка має специфічні особливості в класах, що відрізняються засобом організації учбової діяльності в початковій школі.
Підлітки РН переживають кризу самоставлення як зниження симпатії до себе і прийняття себе такими, які є, у зв'язку з поглибленням самопізнання.
У підлітків ТН криза самоставлення не розгортається повноцінно у свідомості, завдяки витісненню несприятливої інформації про себе, але виражається у вірогідно більш високому рівні тривожності, ніж у семикласників РН, унаслідок невміння оцінити себе. У результаті до восьмого класу підлітки ТН формують високу самооцінку, яка втрачає свою прогностичну функцію, що відбивається в завищеному рівні домагань у невизначеній ситуації і суттєвому зниженні його в процесі реального виконання завдання.
Дослідження змісту і динаміки розвитку образу Я виявило істотні кількісні і якісні розходження у підлітків РН і ТН.
Протягом усього досліджуваного нами періоду розвитку Я-концепції учнів широкі пізнавальні інтереси є суттєвою характеристикою образу Я підлітків РН. У характеристиці власної особистості учні РН 6–8 класів у середньому в 2,5 рази частіше відзначають у себе наявність широких пізнавальних інтересів, ніж підлітки ТН. Кількість підлітків, що приділяють увагу при аналізі власної особистості розважальним інтересам, у класах РН зменшується від 6 до 8 класу з 29,1% до 10,5%, у підлітків ТН від 7 до 8 класу зростає з 38,3% до 47,8%. Наявність широких пізнавальних інтересів і дискредитація розважальних інтересів відображають сформоване пізнавальне ставлення підлітків РН до світу і до себе. На відміну від підлітків РН, пізнавальне ставлення підлітків ТН є несформованим.
Розходження в пізнавальних прагненнях учнів РН і ТН знаходить своє відображення в усвідомленні підлітками власного Я.
У 6 класі 59,8% учнів РН виділяють у себе певні особистісні риси, до восьмого класу – біля 80%. У учнів ТН спостерігається протилежна тенденція в динаміці розвитку особистісної рефлексії. 74,5% семикласників РН і 72,3% семикласників ТН відзначають у собі певні особистісні якості.
Слід наголосити, що від 7 до 8 класу РН кількість підлітків, що реалізують особистісну рефлексію, зростає, а від 7 до 8 класу ТН – знижується. Така динаміка кіль-кісних показників особистісної рефлексії від 7 до 8 класу ТН означає, що в сьомих класах як учні РН, так і учні ТН стикаються з суттєвою потребою зрозуміти себе, але відсутність механізмів для самоаналізу, невміння оцінити себе підлітками ТН приводить до того, що до восьмого класу підлітки ТН витискають проблему усвідомлення образу Я, що відбивається в ігноруванні питання про власні гідності і нестачі.
Якісний аналіз стандартизованого самозвіту учнів дозволив відзначити такі особливості змісту образу Я підлітків РН і ТН.
У шостих класах РН усвідомлення себе як особистості пов'язано в першу чергу з розвитком теоретичного ставлення до світу, усвідомленням себе як діючого суб'єкта з певними пізнавальними інтересами і прагненням до самопізнання. Спостерігається прагнення підлітків зрозуміти свою поведінку і поведінку інших людей, навчитися будувати стосунки з оточуючими. Потреба в навчанні навичкам спілкування зорієнтована насамперед на моральні аспекти взаємин. Уявлення про майбутнє мають позитивний характер, деякі підлітки вже міркують про майбутню професію.
У сьомих класах РН найважливіше місце в уявленнях підлітків про себе займає аналіз якостей Я, прагнення учнів оцінити себе, зрозуміти “який я”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОЗВИТОК Я-КОНЦЕПЦІЇ У ПІДЛІТКОВОМУ ВІЦІ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ЗАСОБУ ОРГАНІЗАЦІЇ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок