Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ТРАНСПОРТНОЇ ТЕХНІКИ УДОСКОНАЛЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ

ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ТРАНСПОРТНОЇ ТЕХНІКИ УДОСКОНАЛЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ТРАНСПОРТНОЇ ТЕХНІКИ УДОСКОНАЛЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО–ДОРОЖНІЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ГОНЧАРОВ ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ
УДК 629.083
ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ТРАНСПОРТНОЇ ТЕХНІКИ
УДОСКОНАЛЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ
КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Технологія машинобудування та ремонту машин” у Харківському національному автомобільно–дорожньому університеті.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Савченков Борис Васильович,
Харківський національний автомобільно–дорожній університет, доцент кафедри “Технологія машинобудування та ремонту машин”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Посвятенко Едуард Карпович,
Національний транспортний університет, професор кафедри “Виробництво, ремонт та матеріалознавство”;
доктор технічних наук, професор
Тартаковський Едуард Давидович,
Українська державна академія залізничного транспорту, завідувач кафедри “Експлуатація та ремонт рухомого складу”.
Захист відбудеться “ 28 ” травня 2008 р. о 14-00 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.02 при Харківському національному автомобільно–дорожньому університеті за адресою: 61002, Україна, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно–дорожнього університету (м. Харків, вул. Петровського, 25).
Автореферат розісланий “ 26 ” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Наглюк І. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Якісний капітальний ремонт агрегатів транспортної техніки є важливою економічною задачею в масштабі всієї країни. Основним фактором підвищення економічної ефективності капітального ремонту агрегатів транспортної техніки є максимальне використання залишкового ресурсу деталей.
Працездатність двигуна, стабільність його техніко–економічних характеристик у процесі експлуатації в значній мірі залежать від терміну служби і стану колінчастого вала. Для даної деталі дуже важливими показниками, що визначають її експлуатаційні властивості, є культура виробництва, включаючи рівень технології виготовлення (відновлення), механічні характеристики матеріалу і якість робочих поверхонь деталі, а також її ремонтопридатність. Оптимізація даних показників у достатньому ступені дозволить збільшити ресурс як самої деталі, так і двигуна в цілому, а отже, значно скоротить витрати на закупівлю запасних частин.
Рішення цих важливих питань для транспортної техніки залежить від удосконалення процесу ремонту за рахунок впровадження у виробництво прогресивних технологічних процесів відновлення та зміцнення деталей агрегатів з урахуванням їх конструктивно–технологічних особливостей і можливих дефектів.
Актуальність теми. В даний час цілий ряд транспортних засобів у різних галузях промисловості мають дуже обмежений термін служби, що призводить до величезних збитків. Матеріальні втрати внаслідок тертя і зношування в машинобудуванні розвинутих держав досягають 4ч5національного доходу. Згідно з наявними даними опір тертю поглинає в усьому світі 30–40вироблюваної протягом року енергії. Витрати на ремонт і технічне обслуговування машин іноді в кілька разів перевищують їх вартість. Відомо, що двигуни транспортної техніки за весь термін служби ремонтують до 5 разів. Ресурс двигуна після ремонту в порівнянні з ресурсом нового двигуна складає 30–50 %, хоча за технічними умовами повинний бути не нижче 80
Точних даних про економічні втрати в Україні, обумовлені зниженням експлуатаційних характеристик двигунів транспортних засобів унаслідок зношування деталей, немає. Однак, побічно про масштаби даної проблеми можна судити з таких свідчень. У 1990 році в журналі “Трение и износ” академік В.С. Авдуєвський констатував: “...на практике недостаточная износостойкость приводит к простоям машин по причине неработоспособности (по сельскохозяйственной технике убытки от простоев в период уборки урожая составляет 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РЕСУРСУ ТРАНСПОРТНОЇ ТЕХНІКИ УДОСКОНАЛЕННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ РЕМОНТУ КОЛІНЧАСТИХ ВАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок