Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТЕГОРНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ МОВНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

КАТЕГОРНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ МОВНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

Назва:
КАТЕГОРНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ МОВНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
МЕЙТУС Володимир Юлійович
УДК 519.713+512.58+004.4
КАТЕГОРНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ МОВНИХ
ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення
обчислювальних машин і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Летичевський Олександр Адольфович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова
НАН України, завідувач відділу,
доктор фізико-математичних наук, професор
Дорошенко Анатолій Юхимович,.
Національний технічний університет
України «КПІ», професор,
доктор фізико-математичних наук, професор,
Глибовець Микола Миколайович,
Національний університет Києво-Могилянська
академія, завідувач кафедри інформатики.
Захист відбудеться 20 червня 2008 р. об 11 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.194.02 при Інституті кібернетики
ім. В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві Інституту.
Автореферат розісланий 06 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. СИНЯВСЬКИЙ
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У людському суспільстві мова є одним з основних засобів, які забезпечують формування та існування зв’язків суспільної системи, передачу й обмін інформацією в цій системі. Тому після виникнення комп’ютерів ідея використання мов як засобу спілкування людини та комп’ютера виявилась цілком очевидною і була з успіхом реалізована, забезпечивши стрімкий розвиток програмування. Але беручи до уваги можливості комп’ютерної техніки, виник ряд проблем, пов’я-заних, по-перше, з необхідністю формалізації структури та подання мов спілкування з комп’ютером, і, по-друге, розробкою засобів для завдання процесів переходу від одних мов до інших, засобів, які отримали назву мовних перетворювачів.
Однозначність форми та принципів роботи комп’ютера вимагали строгої формалізації мов спілкування з ними. Це призвело до необхідності створення формальних схем завдання мовних перетворювачів, які б здійснювали відображення цих мов. Виникають різні складні проблеми. З одного боку, треба побудувати алгоритми та засоби, які їх реалізують, а з іншого – виникають проблеми доведення еквівалентності використаних схем цим алгоритмам. Заздалегідь невідомо, чи можна взагалі побудувати такі алгоритми. Це проблеми розв’язуваності та нерозв’язуваності, які виникають при дослідженні алгоритмів
Однак без вирішення цих задач неможливо обійтися. Тому розробка теорії мовних перетворювачів представляє інтерес як один з основних напрямків теоретичного обґрунтування і практичного вживання процесів з використанням мовних методів і засобів завдання інформації в сучасних комп'ютерних системах.
Фактично, будь-які дії направлені на створення програмного забезпечення та пов'язані з використанням комп'ютерів, так чи інакше представляються у вигляді перетворення мовних виразів.
Використання комп'ютерів для вирішення будь-яких завдань обов'язково пов’язано із задачами мовного подання і перетвореннями одних мовних виразів в інші. Цим визначаються численні дослідження, які використовують різні форми подання формальних мов і відображення одних мов в інші. А сам напрямок цих досліджень буде залишатися актуальним до того часу, доки людство буде використовувати комп’ютери, існуючі у сучасних вигляді та формі, які використовують сучасну структуру та логіку роботи.
Над розробкою теорії і практики використання формальних мов, автоматів та перетворювачів плідно працювали видатні українські учені Глушков В.М., Летичевський О.А., Капітонова Ю.В., Ющенко К.Л., Редько В.Н., Анісімов А.В, Вельбицький І.В., Лісовик Л.П., результати яких склали велику частину сучасної ін-форматики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: КАТЕГОРНІ МЕТОДИ В ТЕОРІЇ МОВНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок