Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ (на прикладі лісогосподарських комплексів Волинської області)

СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ (на прикладі лісогосподарських комплексів Волинської області)

Назва:
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ (на прикладі лісогосподарських комплексів Волинської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Шубалий Олександр Михайлович
УДК 65.012:332.133:630*6 (477.82)
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ (на прикладі лісогосподарських комплексів Волинської області)
Спеціальність: 08.06.01 – Економіка, організація
і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Побурко Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу моніторингу регіонального розвитку
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем використання та охорони лісових ресурсів
кандидат економічних наук
Михайловський Василь Іванович,
Національний лісотехнічний університет України, доцент кафедри економіки та менеджменту деревообробних підприємств
Провідна установа: Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, менеджменту та маркетингу, м. Ужгород
Захист відбудеться 24 лютого 2006 року о 14 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 16 січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкових відносин і глобалізації економіки зростає роль стратегічного підходу до планування економічної діяльності господарських комплексів на основі врахування сукупності чинників, що забезпечують їх ефективність у довгостроковому періоді, зокрема взаємозв’язків між підприємствами, зумовлених технологічними процесами підготовки та використання сировинної бази, а також випуску готової продукції. З іншого боку, питання розробки стратегії та стратегічних планів роботи для більшості вітчизняних господарських комплексів та їх первинних ланок є новими та не відпрацьованими у практичній діяльності, а переваги методології стратегічного планування, яка успішно застосовується у зарубіжній практиці, недостатньо вивченими та обґрунтованими.
Вивчення цінного закордонного досвіду у сфері стратегічного планування діяльності складних господарських систем, його адаптація до вітчизняної галузевої специфіки має наукове і практичне значення для економіки окремого регіону та господарських комплексів, що визначають стратегічні перспективи його розвитку. Розробка відповідних теоретико-методологічних підходів дозволить на науково обґрунтованій основі впровадити у практику роботи господарських комплексів методологію стратегічного планування з метою забезпечення їх ефективного функціонування в ринкових умовах.
У вітчизняній економічній науці дослідження теоретичних основ та розробка практичних рекомендацій щодо розв’язання проблем планування економічної діяльності господарських комплексів знайшли відображення у працях О.Алимова, О.Амоші, П.Бєлєнького, А.Бобка, Є.Бойка, С.Вовканича, В.Войцеховського, О.Врублевської, В.Геєця, С.Генсірука, З.Герасимчук, М.Голубця, М.Долішнього, С.Дорогунцова, Я.Дяченка, Я.Коваля, М.Козоріз, М.Колісниченка, Б.Колісника, Ю.Медведєва, В.Михайловського, В.Мікловди, Є.Мішеніна, Ф.Морозова, О.Оксанича, В.Паламарчука, В.Пили, С.Писаренко, Я.Побурка, М.Римара, І.Синякевича, Ю.Туниці, Д.Телішевського, М.Чумаченка, О.Шаблія, Г.Шевченка, О.Фурдичка, І.Юхновського та ін.
Базові теоретичні та прикладні аспекти здійснення стратегічного планування висвітлені у працях зарубіжних вчених, починаючи з кінця 60-х років (початку його активного використання в економіці).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКИХ КОМПЛЕКСІВ (на прикладі лісогосподарських комплексів Волинської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок