Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ РОБІТНИКІВ УКРАЇНИ (СЕРЕДИНА ХІХ ст. - ЛЮТИЙ 1917 р.)

СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ РОБІТНИКІВ УКРАЇНИ (СЕРЕДИНА ХІХ ст. - ЛЮТИЙ 1917 р.)

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ РОБІТНИКІВ УКРАЇНИ (СЕРЕДИНА ХІХ ст. - ЛЮТИЙ 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОСТАПЕНКО ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 947(477):368.4
СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ
ПРОМИСЛОВИХ РОБІТНИКІВ УКРАЇНИ
(СЕРЕДИНА ХІХ ст. - ЛЮТИЙ 1917 р.)
07.00.01- Історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на загальноуніверситетській кафедрі історії України Харківського державного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський державний університет
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
Сарбей Віталій Григорович,
Інститут історії НАН України
кандидат історичних наук
Коломієць Тетяна Василівна,
Харківський університет
внутрішніх справ МВС України
Провідна організація: Київський університет ім.Тараса Шевченка,
кафедра давньої та нової історії України
Захист відбудеться «21» січня 1999 р. о 16.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 в Харківському державному університеті (адреса: 310077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд.ІV-65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету (310077, м.Харків, пл.Свободи,4).
Автореферат розісланий «19» грудня 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Скасування кріпацтва в Росії та подальші реформи дали поштовх бурхливому розвитку економіки у другій половині ХІХ ст. У цей період одним з найважливіших індустріальних районів стає Україна. Донбас та Придніпров’я стають загальноросійським центром розвитку важкої промисловості. У лісостепових районах Правобережної й Лівобережної України великого розвитку набула цукрова промисловість. Загальна чисельність фабрик та заводів в українських губерніях на протязі 60-90-х рр. збільшилась з двох до восьми тисяч.
Відповідно такими ж швидкими темпами відбувалося й зростання чисельності промислових робітників. Наприкінці минулого століття ця соціальна верства в Україні нараховувала близько 300 тис. чоловік.
Швидкий ріст робітничого класу та його страйкова боротьба призвели до виникнення низки пов’язаних між собою проблем, які був змушений вирішувати уряд царської Росії. Найважливішими були - регулювання тривалості робочого дня, обмеження застосування дитячої та жіночої праці, порядок розв’язання спірних питань між промисловцями та найманими робітниками, тощо. Серед цих проблем не на останньому місці стояло і соціальне страхування робітників.
Необхідність грунтовного вивчення соціального страхування у дорадянський період як на законодавчому рівні, так і його застосування на практиці набуло актуальності нині, коли Україна повернула на ринковий шлях розвитку. Як показує практика, стосунки між працедавцями та найманими робітниками нерідко закінчуються конфліктами. Однією з причин конфліктів виступає й украй недостатнє соціальне забезпечення трудящих у випадках втрати працездатності. Отже, на сучасному етапі слід створювати ефективно діючу систему державного соціального страхування, при цьому необхідно врахувати досвід минулих поколінь.
Об’єктом дослідження даної роботи є діяльність установ, що виконували функції соціального страхування промислових робітників України середини ХІХ - початку ХХ ст.
Робота є складовою частиною наукової програми загальноуніверситетської кафедри історії України.
Хронологічні рамки дослідження - від середини ХІХ ст. до Лютневої революції 1917 р.
Територіальні рамки роботи обмежуються територією України, що входила на той час до складу Російської імперії. В адміністративному відношенні її складали такі губернії - Волинська, Київська, Подільська, Чернігівська, Харківська, Полтавська, Катеринославська, Херсонська, Таврійська.
Автор ставить на меті вивчити такі питання:
·
умови праці робітників у промисловості України, а відтак обов’язковість соціального забезпечення потерпілих;
· фабричну медицину як одну із різновидів соціального страхування трудящих того часу;
· ранні форми забезпечення потерпілих на виробництві - допомога промисловців в індивідуальному порядку, створення ними спеціальних установ, приватне та взаємне страхування;
· наслідки дії закону 1903 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ РОБІТНИКІВ УКРАЇНИ (СЕРЕДИНА ХІХ ст. - ЛЮТИЙ 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок