Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛІЗАЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В США

СОЦІАЛІЗАЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В США

Назва:
СОЦІАЛІЗАЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут педагогіки АПН України
ЗАБОЛОТНА Оксана Адольфівна
УДК 371.2.034 (73) (091)
СОЦІАЛІЗАЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В США
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
 
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
КУЗЬ Володимир Григорович, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
КЕМІНЬ Володимир Петрович, Дрогобицький державний педагогічний університет ім.Івана Франка, декан факультету романо-германської філології;
кандидат педагогічних наук
ЛАВРИЧЕНКО Наталія Миколаївна, Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник лабораторії порівняльної педагогіки.
Провідна установа Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
кафедра історії педагогіки та порівняльної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 10 березня 2005 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м.Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 9 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розбудови національної освіти, в основу якого покладено пріоритет загальнолюдських цінностей, вимагає виходу на якісно новий рівень освіти, який би відповідав високим міжнародним стандартам, сприяв входженню України в співдружність держав з високорозвиненим культурним та науковим потенціалом. Прагнення до побудови відкритого суспільства, гуманізації та демократизації всіх сфер суспільного життя і діяльності, якими позначена розбудова самостійної української держави, з усією гостротою виявили нагальність та необхідність надолуження відставання у вивченні та розв’язанні соціально-педагогічних проблем вітчизняної педагогічної науки та практики. Входження нашої країни у новий історичний період розвитку, відновлення національних традицій висувають на перший план проблему соціалізації учнівської молоді, оскільки освіта повинна готувати людину, органічно адаптовану до життя у світі багатоманітних зв‘язків – від контактів із найближчим оточенням до глобальних зв‘язків.
Педагогічний аналіз ролі та діяльності різних соціальних інституцій та груп, що є агентами соціалізації, дозволяє виокремити унікальні якості та провідну роль школи у цьому процесі. Лише школа є тією установою, найважливішою метою якої є створення базових особистісних умов і можливостей подальшої соціалізації молоді, її навчання, виховання, розвиток. Провідна функція школи виявляється в тому, що вона задає головний напрям і зміст соціалізаційних впливів, їхню орієнтацію та прочитання в контексті цілеспрямованої педагогічної дії.
США є країною, в якій науковці одними з перших почали приділяти увагу проблемі соціалізації учнівської молоді. Крім того, в США існує розвинена мережа альтернативних закладів середньої освіти, які відрізняються як джерелами фінансування (приватні та чартерні школи), так і організацією навчального процесу (школи-магніти, конфесійні школи) і учнівським контингентом (власне альтернативні школи, які надають можливість отримати середню освіту тим учням, які в силу причин психологічного характеру не можуть отримати її в загальноосвітній школі). Тому вивчення досвіду США у цій галузі може збагатити педагогічну думку України передовими ідеями і здобутками. З огляду на зазначені обставини надзвичайно корисним і актуальним є ознайомлення з доробком американських фахівців, які плідно розробляють проблему соціалізації як педагогічного явища вже близько сторіччя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛІЗАЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ТА АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок