Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ТИСКУ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ

ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ТИСКУ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ

Назва:
ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ТИСКУ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,51 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІЛОКОНЬ НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 621.382.8
ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ТИСКУ
НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР
З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої обчислювальної
техніки та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Осадчук Володимир Степанович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електроніки
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Бех Олександр Дмитрович, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, м. Київ, завідувач відділом
доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович, Вінницький національний технічний університет, завідувач кафедри “Метрологія та промислова автоматика”
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних приладів, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “ 29 ” січня 2005 р. о 930 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
Автореферат розісланий " 24 " грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Високий ступінь розвитку сучасних контрольно-вимірювальних приладів і систем обумовлений широким поширенням систем із використанням первинних засобів вимірювань з вбудованими цифровими блоками опрацьовування і керування та мікропроцесорів. Конструктивне об'єднання інтегральних первинних вимірювальних перетворювачів з цифровими пристроями дозволяє здійснити їх інтелектуалізацію: крім зняття вимірюваної інформації відбувається її одночасне опрацьовування, фільтрація, ущільнення і коригування.
Розробка інтегральних перетворювачів тиску з покращеними метрологічними характеристиками та вихідним сигналом, який би характеризувався можливістю перетворення в цифровий код зі значною простотою та наявністю мінімальної похибки, технологічно сумісних з широким спектром елементної бази мікроелектроніки, являється актуальним питанням в галузі створення та вдосконалення первинних вимірювальних перетворювачів, зокрема, перетворювачів тиску. Альтернативним напрямком є розробка частотних перетворювачів тиску на основі використання реактивних властивостей напівпровідникових структур з від’ємним опором. Значний внесок в розвиток наукової думки щодо напівпровідникових структур з від’ємним опором та використання їх властивостей внесли відомі закордонні та вітчизняні вчені такі як У. Шоклі (W. Shockle), Л. Есаки (L. Esaki), Д. Ганн (J.B. Gunn), О.В. Лосєв, А.С. Тагер, С.А. Гаряїнов, В.П. Дьяконов, Л.Н. Степанова, О.Н. Негоденко, В.С. Осадчук, М.А. Філінюк, О.В. Осадчук та інші. Частотні перетворювачі тиску на основі напівпровідникових структур задовільняють підвищеним вимогам щодо характеристик первинних перетворювачів тиску, а саме: надійності, точності та чутливості до вимірюваного параметру, малим габаритним розмірам, масі та енергоспоживанню, можливості виготовлення за стандартною груповою інтегральною технологією, економічності, конструктивній і технологічній сумісності з мікроелектронними засобами обробки інформації.
Отже, необхідність розробки теоретичних підходів до створення мікроелектронних первинних перетворювачів тиску з частотним виходом на основі використання реактивних властивостей транзисторних структур з від’ємним опором, а також розробки схем, експериментального дослідження електричних параметрів, оцінювання метрологічних характеристик, розробки мікропроцесорних систем вимірювання тиску на теперешній час є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ТИСКУ НА ОСНОВІ ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУР З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок