Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порівняльна гігієнічна оцінка використання на сільськогосподарських культурах різних форм препаратів на основі металаксилу-М

Порівняльна гігієнічна оцінка використання на сільськогосподарських культурах різних форм препаратів на основі металаксилу-М

Назва:
Порівняльна гігієнічна оцінка використання на сільськогосподарських культурах різних форм препаратів на основі металаксилу-М
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
міністерство охорони здоров’я україни
Національний медичний університет
імені О.О. Богомольця
КИРІЧЕНКО Аліна Володимирівна
УДК 613.63:632.95.024
Порівняльна гігієнічна оцінка використання
на сільськогосподарських культурах різних форм
препаратів на основі металаксилу-М
14.02.01 – гігієна
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця МОЗ України
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Бардов Василь Гаврилович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики гігієни та радіаційної гігієни.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Ципріян Віктор Іванович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри гігієни харчування;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Вашкулат Микола Павлович, Інститут гігієни та медичної екології імені О.М. Марзєєва АМН України, завідувач лабораторії гігієни ґрунту та агрохімікатів відділу гігієни ґрунту та очистки населених місць.
Провідна установа
Інститут медицини праці, лабораторія токсикології пестицидів і гігієни праці при їх застосуванні, АМН України, м. Київ.
 
Захист відбудеться 21.04.2005 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.01 у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м.Київ – 57, пр. Перемоги, 34, санітарно-гігієнічний корпус, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за адресою: 03057, м.Київ – 57, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий 18.03.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Войцеховський В.Г.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасне сільське господарство важко уявити без широкого використання засобів хімізації, до складу яких входить велика кількість ксенобіотиків, у тому числі й пестицидів. Поряд з цим, важливою проблемою в Україні є зростаюче забруднення навколишнього середовища засобами захисту рослин та продуктами їх деструкції. На початку третього тисячоліття навантаження пестицидами, за їх препаративними формами, сягає 36 тис. тон, розрахованих на 42 млн. га сільськогосподарських угідь, з тенденцією до щорічного зростання (Проданчук М.Г., Великий В.І., Кучак Ю.А., 2001).
Оскільки пестициди відносяться до біологічно активних сполук, вони є потенційно небезпечними не тільки для здоров’я людини, а й для живої природи в цілому, що створює значну еколого-гігієнічну проблему. Тому в сучасних умовах вельми актуально постає питання раціонального використання хімічних засобів захисту рослин з метою зниження пестицидного навантаження. Цього можна досягти впровадженням в практику захисту рослин високоефективних селективних пестицидів з низькими нормами витрат та використанням новітніх технологій внесення пестицидів і нових форм їх використання. У зв’язку з цим щорічний асортимент пестицидів змінюється у бік появи нових, менш токсичних та менш стабільних препаратів у навколишньому середовищі, які поєднують високу ефективність з низькою нормою витрат та кратністю обробок (Сердюк А.М., 1996; Крижановська М.В., 1998; Трибель С.О., 2000).
Разом з тим, в останні роки спостерігається тенденція впровадження в практику окремих ізомерів діючих речовин, які використовувалися раніше. Виділені таким чином ізомери мають набагато вищий ступінь активності у порівнянні з вихідною сполукою, що дозволяє покращити екогігієнічну ситуацію (Захарченко В.А., Мельніков Н.Н., 1996; Сєдокур Л.К., 1997).
До таких сполук відноситься металаксил-М, який є R-стереоізомером добре відомої речовини металаксилу. Перевага металаксилу-М полягає в тому, що він є в 2 рази ефективніший свого попередника, а це, в свою чергу, дозволяє в стільки ж разів знизити норму витрат препаратів на його основі та цим самим знизити негативний вплив на навколишнє середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Порівняльна гігієнічна оцінка використання на сільськогосподарських культурах різних форм препаратів на основі металаксилу-М

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок