Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНИЙ СТАН І ФЕРОМАГНІТНИЙ РЕЗОНАНС У ДВОШАРОВИХ ОБМІННОПОВ’ЯЗАНИХ МАГНІТНИХ ПЛІВКАХ

ОСНОВНИЙ СТАН І ФЕРОМАГНІТНИЙ РЕЗОНАНС У ДВОШАРОВИХ ОБМІННОПОВ’ЯЗАНИХ МАГНІТНИХ ПЛІВКАХ

Назва:
ОСНОВНИЙ СТАН І ФЕРОМАГНІТНИЙ РЕЗОНАНС У ДВОШАРОВИХ ОБМІННОПОВ’ЯЗАНИХ МАГНІТНИХ ПЛІВКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,72 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. О.О. ГАЛКIНА
ЯМПОЛЬСЬКА Галина Іванівна
УДК 537.635:537.611.44; 537.311.6
ОСНОВНИЙ СТАН І ФЕРОМАГНІТНИЙ РЕЗОНАНС
У ДВОШАРОВИХ ОБМІННОПОВ’ЯЗАНИХ МАГНІТНИХ ПЛІВКАХ
Спеціальність 01.04.11 Магнетизм
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому фізико-технічному інституті ім.О.О.Галкіна НАН України у відділі теорії магнетизму і фазових перетворень.
Науковий керівник: докторфізико-математичнихнаук, старший науковий співробітник Сукстанський Олександр Леонідович, Washington University in State Louis, Visiting Professor.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичнихнаук, професор Пашкевич Юрій Георгійович, Донецький фізико-технічний інститут ім.О.О.Галкіна НАН України, завідувач відділу теорії динамічних властивостей складних систем;
кандидат фізико-математичнихнаук, старший науковий співробітник Кучко Андрій Миколайович, Донецький державний університет, докторант кафедри теоретичної фізики.
Провідна організація: Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, проблемна рада “Низькотемпературний магнетизм”, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться 16.10.2003року в13 годин в конференцзалі на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д11.184.01 при Донецькому фізико-технічному інституті ім.О.О.Галкіна НАН України за адресою 83114, м.Донецьк-114, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького фізико-технічного інституту ім.О.О.Галкіна НАН України.
Автореферат розіслано 12.09.2003 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради Д 11.184.01,
доктор фізико-математичних наук,
професор Криворучко В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фізика багатошарових тонких плівок викликає зацікавленість перш за все тому, що в плівках можливі нові специфічні ефекти, які не спостерігаються у масивних зразках. Особливе місце у фізиці тонких плівок займають багатошарові магнітні структури, інтерес до яких зумовлений широкими можливостями їхнього практичного застосування у різних технічних пристроях, а також пов’язаний із принциповою можливістю керування кінетикою зростання та отримання плівок із заздалегідь заданими характеристиками. При цьому можливе отримання плівок, які складаються з феритів, металів, сплавів, інтерметалевих з’єднань та ін. Кожний з цих матеріалів має характерний ансамбль властивостей, що визначає аспекти їхнього використання в техніці. Особливу вагомість набувають дослідження властивостей багатошарових магнітних плівок, які спрямовані на їхнє використання для сучасної мікроелектроніки в якості елементів запису чи для інтегрованих схем НВЧ-техніки.
Однією з найбільш важливих характеристик магнітних систем є їхні високочастотні властивості, зокрема, частоти феромагнітного (ФМР) та спінхвильового (СХР) резонансів, динамічна магнітна сприйнятливість плівки, тощо. Метод феромагнітного резонансу є хорошим методом тестування та контролю якості магнітних властивостей одержуваних плівок (головним чином, з його допомогою вивчають анізотропію та магнітний зв’язок у багатошарових плівках). Існує велика кількість теоретичної та експериментальної літератури з даної теми. Проте, є низка експериментальних фактів, які й досі не отримали адекватного теоретичного опису. Так, наприклад, у ряді експериментів, які були проведені в епітаксійних ферит-гранатових структурах, було спостережено розштовхування ліній ФМР [1, 2] та немонотонну залежність поглинання сигналу від кута нахилу зовнішнього поля і від товщини верхнього легкоосного шару під час його втравлювання [3]. Також було зазначено, що двошарова структура із достатньо великою товщиною шарів поводить себе як дві невзаємодіючі плівки, що накладені одна на одну. Проте при зменшенні товщини вплив шарів один на одного зростає. Останнє спостереження свідчить про те, що за зазначені особливості у поведінці плівки відповідає взаємодія на міжшаровій межі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСНОВНИЙ СТАН І ФЕРОМАГНІТНИЙ РЕЗОНАНС У ДВОШАРОВИХ ОБМІННОПОВ’ЯЗАНИХ МАГНІТНИХ ПЛІВКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок