Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Хіміко-аналітичні властивості асоціатів полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду з азореагентами та їх застосування в аналізі.

Хіміко-аналітичні властивості асоціатів полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду з азореагентами та їх застосування в аналізі.

Назва:
Хіміко-аналітичні властивості асоціатів полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду з азореагентами та їх застосування в аналізі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО - ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЖУК ЛАРИСА ПЕТРІВНА
УДК 543.42.062.+547.97

Хіміко-аналітичні властивості асоціатів полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду з азореагентами та їх застосування в аналізі.
02.00.02 -аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
 
Дніпропетровськ - 1999.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Чмиленко Федір Олександрович,
Дніпропетровський держуніверситет, зав. кафедрою аналітичної хімії
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, професор
Супрунович Вікторія Іванівна
Український державний
хіміко-технологічний університет,
професор кафедри аналітичої хімії кандидат хімічних наук, доцент
Баркалов Віталій Сергійович,
Державна металургійна академія
України, доцент
Провідна установа:
Фізико-хімічний інститут НАН України ім. Богатського А.В., м. Одеса, відділ аналітичної хімії та фізико-хімії координаційних сполук.
Захист відбудеться “5” листопада 999 р. о 13.00 годині на засіданні
спеціалізованної вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 320005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою:
м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна,8.
Автореферат розісланий 4 жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________ Пініеллє І.Д.


Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Цілеспрямоване змінення протолітичних, комплексоутворюючих властивостей, розчинності, здатності до екстракції і таким чином суттєве підвищення ефективності використання в аналізі відомих органічних реагентів, що відбувається при введенні поверхнево-активних речовин - науковий напрямок сучасної аналітичної хімії, який інтенсивно розвивається. Значна роль, яка відводиться катіонним поліелектролітам, повязана з тим, що до цієї категорії речовин належать біологічні ферменти, білки, нуклеїнові кислоти, висока селективність реакцій яких вказує на перспективність досліджень у цьому напрямку для створення унікальних аналітичних систем. Широке використання катіонних полімерів в різних галузях народного господарства, техніці, медицині обумовлює необхідність розробки методик для надійного контролю їх ступеню чистоти та вмісту в технологічних розчинах, промислових, стічних водах та інших обєктах навколишнього середовища. Детальному дослідженню дії полімерної ПАР полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду (ПСПМГ) на хіміко-аналітичні властивості органічних азобарвників та можливості використання модифікованих реагентів для підвищення відтворюваності, селективності та чутливості реакцій була присвячена дисертаційна робота.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з держбюджетними темами Міністерства освіти України №146-96 “ Розвиток теорії інформаційного аналітичного сигналу, розробка та удосконалення на її основі методів аналізу обєктів навколишнього середовища та харчових продуктів”, реєстраційний №0196U000273 та №06-125-99 “Оптимізація аналітичного процесу інтенсифікацією пробопідготовки, посиленням аналітичного сигналу фізичною дією та розробка на цій основі методів аналізу обєктів навколишнього середовища та продуктів харчування” та координаційними планами Ради з аналітичної та екологічної хімії НАН та Академії Вищої Школи.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала в розробці комплексу методик спектрофотометричного визначення полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду при його синтезі та в технологічних розчинах на основі вивчення впливу ПАР на хіміко-аналітичні властивості азобарвників та застосування одержаних модифікованих реагентів для дослідження можливості комплексоутворення з іонами металів.
У відповідності з поставленою метою вирішувались такі основні задачі:
- вивчення протолітичних та спектрофотометричних властивостей азобарвників у відсутності та присутності ПСПМГ;
- використання модифікованих органічних реагентів для більш детального вивчення умов комплексоутворення з катіонами металів;
-
застосування одержаних іонних асоціатів для розробки експресних та селек-
тивних методик визначення блискоутворюючих добавок до електролітів цинкування та Олова в бронзах, Індію в напівпровідниках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Хіміко-аналітичні властивості асоціатів полісульфонілпиперідинілметиленгідроксиду з азореагентами та їх застосування в аналізі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок