Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОЛОГІЧНА УРАЖЕНІСТЬ ЮНАКІВ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ В УМОВАХ ДОНБАСУ

ПАТОЛОГІЧНА УРАЖЕНІСТЬ ЮНАКІВ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ В УМОВАХ ДОНБАСУ

Назва:
ПАТОЛОГІЧНА УРАЖЕНІСТЬ ЮНАКІВ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ В УМОВАХ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГІГІЄНІЧНИЙ ЦЕНТР
КОКТИШЕВ
Ігор Віталійович
УДК 613.95/.96-084:504.75
ПАТОЛОГІЧНА УРАЖЕНІСТЬ ЮНАКІВ
ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ
В УМОВАХ ДОНБАСУ
14.02.01 – гігієна
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, Агарков Володимир Іванович, Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького МОЗ України, зав. кафедрою.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, с.н.с. Харковенко Ніна Михайлівна, ДП НДІ медико-екологічних проблем Донбасу та вугільної промисловості, м. Донецьк, МОЗ України, зав. відділом
доктор медичних наук, професор Хижняк Микола Іванович, Українська військово-медична академія МОЗ України, професор кафедри.
Провідна організація: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра гігієни та екології №2, м. Харків.
Захист відбудеться “ 25 ” червня 1999 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 при Українському науковому гігієнічному центрі за адресою: 252660, м. Київ-94, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського наукового гігієнічного центру (м. Київ, вул. Попудренка, 50).
Автореферат розісланий “19” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Б.Ю. Селезньов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблеми медичної екології в нинішній час набувають все більшого практичного значення. Зростаюча пріоритетність екологічних аспектів зумовлена тим, що порушення стандартів якості екологічного благополуччя все частіше виступають як етіологічний фактор підвищеної захворюваності населення (Агаджанян Н.А., Айрикян А.П., 1989; Большаков В.Н. та ін., 1995). Дослідженнями, проведеними в Україні та за рубежем, доведено, що переважна більшість (на рівні 70%) в формуванні хвороб належить соціальним і природно-екологічним факторам.
В теперішній час природне середовище розглядається як еволюційне джерело погіршення здоров'я, набуваючи властивостей, здатних детермінувати хвороби. Донбас є одним з найбільш індустріалізованих регіонів України і займає ведучє місце з промислового потенціалу, чисельності та плотності населення. Викид шкідливих речовин в навколишньє середовище промисловими підприємствами складає 35% від загального обсягу викидів на рік в Україні (Трач В.Ф. та ін, 1993; Киреева І.В., 1994).
Також доведено, що соціальне середовище і, особливо, його модифікація швидкими темпами в той або інший бік несприятливо відбивається на здоров'ї людини (Ревич Б.А., 1990; Даутов Ф.Ф., Яруллин А.Х., 1993; Taukins A., Dunn D., Hayes R., 1989; Saxema M., Siddigui M., 1989; Baldini M., Stacchini Ant., 1990).
Падіння економіки і, як наслідок, зниження рівня життя населення на фоні давно сформованої несприятливої екологічної ситуації призвело до того, що стан здоров'я населення України, особливо дітей і підлітків, за останні 20 років значно погіршився. За даними Міністерства охорони здоров'я України в останні роки різко збільшилася захворюваність підлітків різноманітними хворобами, знижується індекс здоров'я, відзначається активна хронізація хвороб (Нагорна А.М., Хижняк М.І., Звиняцьковський Я.І. 1992; Захарченко М.П., Гончарук Е.И., Кошелев Н.Ф., 1993; Богатирьова Р.В. та інш., 1997; Харковенко Н.М. та інш., 1998).
Здоров'я підлітків є найважливішим прогностичним показником добробуту суспільства, якості трудових ресурсів, відтворення населення країни на найближчі роки і має перспективне суспільне та популяційно-біологічне значення. Однак, саме підлітки-юнаки при цьому є однією з найбільш вразливих вікових і соціальних груп населення за станом здоров'я. Це частково підтверджується більш високим рівнем смертності в цій віковій групі, а також постійним перевищенням рівня смертності підлітків-юнаків над рівнем смертності підлітків-дівчат (Агарков В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОЛОГІЧНА УРАЖЕНІСТЬ ЮНАКІВ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ЇЇ ПРОФІЛАКТИКИ В УМОВАХ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок