Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТЕОРії і УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГії ВИРОБНИЦТВА СТАЛІ З РЕГЛАМЕНТОВАНИМ МІКРОСКЛАДОМ З МЕТОЮ ПіДВИЩЕННЯ ЯкОСТі

РОЗВИТОК ТЕОРії і УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГії ВИРОБНИЦТВА СТАЛІ З РЕГЛАМЕНТОВАНИМ МІКРОСКЛАДОМ З МЕТОЮ ПіДВИЩЕННЯ ЯкОСТі

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРії і УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГії ВИРОБНИЦТВА СТАЛІ З РЕГЛАМЕНТОВАНИМ МІКРОСКЛАДОМ З МЕТОЮ ПіДВИЩЕННЯ ЯкОСТі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,55 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ державний технічний університет
Маняк Микола Олександрович
УДК 669.18.046.52:543.064+669.18.004.12
РОЗВИТОК ТЕОРії і УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГії ВИРОБНИЦТВА СТАЛІ З РЕГЛАМЕНТОВАНИМ МІКРОСКЛАДОМ З МЕТОЮ ПіДВИЩЕННЯ ЯкОСТі
Спеціальність 05.16.02 "Металургія чорних металів"
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому державному технічному університеті. Міністерство освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Харлашин Петро Степанович, Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедри;
доктор технічних наук, професор Носаченко Олег Васильович, ВАТ “Меткомбінат “Азовсталь”, начальник ЦКЛ;
доктор технічних наук, професор Цивірко Едуард Іванович, Запорізький державний технічний університет, професор.
Провідна установа – Запорізька державна інженерна академія, кафедра металургії чорних металів, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться "5" квітня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.01 Донецького державного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, V уч. корп., ауд. 353.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного технічного університету, 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II уч. корп.
Автореферат розісланий "1" березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор технічних наук, професор Алімов В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Найважливішим напрямком в рішенні задач удосконалення конструкцій машин, зниження їх металоємності при одночасному збільшенні надійності і довговічності є підвищення якості металу. У той же час казати про підвищення рівня якості металу можна лише за умови, якщо міра підвищення його службових характеристик, що реалізуються в процесі споживання, буде вище міри витрат на його виробництво.
Одним із найбільш економічних способів підвищення якості конструкційних матеріалів є регламентування у них вмісту домішок.
Зріст розуміння важливої, а інколи і визначальної ролі чистоти, а точніше мiкроскладу сплавів у формуванні їх властивостей, особливо для екстремальних умов експлуатації, привело до розвитку нових технологічних процесів їх виробництва, застосування переплавних рафiнуючих процесів, позапічної обробки, використання чистої по домішкам шихти та ін.
Усі ці процеси по різному впливають на мікросклад сплавів і у зв'язку з цим на багато механічних, технологічних та службових властивостей матеріалу.
При цьому під мікроскладом сплаву треба розуміти не тільки вміст у ньому сірки, фосфору і газів, але і ряду інших елементів-домішок, випадково або навмисно внесених в розплав, а також склад і морфологію створених ними хімічних асоціацій.
Тому принципова різниця між мікроскладом і макроскладом полягає у тому, що мікросклад визначається і залежить не від марки сплаву, а від умов його виробництва.
Саме мікросклад сплаву визначає міру його чистоти, часто істотно впливаючи на характер кристалізації, форму та склад неметалевих включень, склад і будову меж зерен і примежних зон, вид злому, прогартовуваність, обробку різанням, спроможність до пластичної деформації, корозійну стійкість, схильність до крихкого руйнування, тобто на цілу гаму технологічних і службових властивостей. Із усіх способів управління мікроскладом найбільш ефективним як з економічного, так і з технологічного боку є використання чистої по домішкам шихти та різноманітних домішок, незначна кількість яких (не більш 0,1%) у ряді випадків забезпечує те, що не може бути досягнуто при легуванні сплаву достатньо великою кількістю легуючих елементів, застосуванням різноманітного типу позапічної обробки чи рафiнуючих переплавів.
Проте, незважаючи на видиму простоту використання мікродомішок, цей процес базується на складних фізико-хімічних явищах, що мають місце у розплавах та на стадії кристалізації, які приводять до розвитку різноманітних фазових та структурних перетворювань при наступних переробках металу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРії і УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГії ВИРОБНИЦТВА СТАЛІ З РЕГЛАМЕНТОВАНИМ МІКРОСКЛАДОМ З МЕТОЮ ПіДВИЩЕННЯ ЯкОСТі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок