Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування і розвиток спільних підприємств у сільському господарстві

Формування і розвиток спільних підприємств у сільському господарстві

Назва:
Формування і розвиток спільних підприємств у сільському господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Проблемам створення і функціонування спільних підприємств, окремим
аспектам їх діяльності та питанням іноземного інвестування присвячен
і дослідження таких вітчизняних та зарубіжних вчених як М


УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
НЕСТЕРЧУК Юлія Олександрівна
УДК 339.94:338.43
Формування і розвиток спільних підприємств
у сільському господарстві
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства й
організація виробництва
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманській сільсько-господарській академії, Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Дмитрук Борис Пахомович,
Уманська сільсько-госпо-дарська академія, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Крисальний Олександр Васильович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу
кандидат економічних наук
Патика Наталія Іванівна,
Інститут економічного прогнозування
НАН України, науковий співробітник
Провідна установа: | Тернопільська академія народного
господарства, кафедра економіки,
організації і планування АПК, Міністерство освіти та науки України, м.Тернопіль
Захист відбудеться 25 жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.350.02 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03127, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10.
Автореферат розісланий 22 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.А.Пулім
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реформування аграрних відносин в Україні, яке супроводжується трансформацією еконо-мічної системи у відкриту ринкову, вимагає нагального вирішення питання щодо швидкої заміни застарілої господарської структури АПК, розвитку його пріоритетних галузей, зростання потенціалу аграрних регіонів, надбання передового науково-технічного та організаційного досвіду.
Вирішити ці завдання можливо за умови розвитку інтеграції національної економіки у світове господарство шляхом активізації інвестиційного процесу та використання нових форм міжнародного співробітництва, в тому числі у сільському господарстві.
На національних теренах доцільно використовувати гнучкі та мобільні форми зовнішньоекономічної діяльності, що довели свою дієвість та перспектив-ність у світовій практиці. Однією з таких форм, що сприяє ефективному залучен-ню у сільськогосподарське виробництво внутрішніх і зовнішніх інвестицій, є спільні підприємства (СП).
Розглядаючи спільні підприємства як найбільш комплексну і довготривалу форму міжнародного виробничого співробітництва, а також враховуючи обмеженість ресурсного потенціалу та значний вплив факторів зовнішнього середовища, виникає необхідність розробки ефективної системи управління цими підприємствами. Суть цієї проблеми полягає в розробці та впровадженні організаційного, економічного, соціально-психологічного, норматив-но-пра-вового механізмів створення та функціонування спільних підприємств у сільському господарстві.
Актуальність теми дослідження проблеми підтверджується включенням її до напрямів проведення ефективної державної економічної політики. На практиці це дістало відображення в існуючій законодавчій базі, що стосується діяльності СП, у відповідних щорічних програмах дій Уряду та прогнозах соціально-економічного розвитку України.
Створення і ефективне функціонування спільних підприємств в АПК вимагає здійснення передінвестиційної підготовчої роботи, пов’язаної з розробкою і узгодженням її із загальноекономічним розвитком держави.
Нішова спеціалізація діяльності таких учасників аграрного бізнесу, невідпрацьованість схем організації і управління СП, відсутність досвіду співпраці з іноземними партнерами та реалізації своїх економічних інтересів у процесі розробки та здійснення спільних проектів гальмують процес створення їх у сільському господарстві і вимагають наукового осмислення суті цього явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування і розвиток спільних підприємств у сільському господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок