Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі історичного міста Полтави)

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі історичного міста Полтави)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі історичного міста Полтави)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,07 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківська національна академія міського господарства
Яхіна Тетяна Русланівна
УДК 332.122:624.719
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ
РЕСУРСІВ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ
(на прикладі історичного міста Полтави)
Спеціальність 08.10.01 - РОЗМІЩЕННЯ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ
І РЕГІОНАЛЬНА ЕКОНОМІКА
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Губкіна Джанета Анатоліївна,
Харківська національна академія міського господарства
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, професор
Дубіщев Віктор Петрович,
Полтавський національний технічний
університет імені Юрія Кондратюка,
завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, професор
Вервейко Анатолій Петрович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В.Докучаєва,
завідувач кафедри землевпорядкування
та земельного кадастру
Провідна установа – Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і
науки України (м. Сімферополь)
Захист дисертації відбудеться 01.07. 2004 р., о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.089.01 в Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий 31.05.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ачкасов А.Є.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі формування ринкових відносин в містобудуванні та землекористуванні України важливою проблемою є підвищення економічної ефективності використання територіальних ресурсів населених пунктів. Перспективними напрямами вирішення цієї проблеми, що не потребують значних капіталовкладень, є розробка і впровадження в практику більш досконалих методів економічної оцінки територіальних ресурсів та нових комп’ютерних - геоінформаційних технологій.
У ринкових умовах господарювання змінюється підхід до міської території як важливої складової природно-ресурсного потенціалу регіону. Міста у своєму розвитку повинні більше орієнтуватися на використання власних джерел фінансування, спираючись на ресурси, що залишилися в їх розпорядженні -трудові, територіальні, нерухомості. Реалізація ринкової реформи землекористування в Україні прямо пов'язана з масовою приватизацією значної кількості земельних ділянок несільськогосподарського призначення, а також із впровадженням нових проектів високоприбуткових видів бізнесу на базі ресурсів міської території. Прискорене формування динамічного земельного ринку в Україні стримується недостатнім науковим обґрунтуванням методів економічної оцінки територіальних ресурсів міст. Особливо недостатньо обґрунтовані економічні, методичні та інформаційні аспекти оцінки територіальних ресурсів у специфічних умовах функціонування чисельних старовинних історичних міст та поселень України, де розміщені значні пам'ятки історико-культурної, архітектурної та природної спадщини народу, які через недостатнє фінансування охорони та збереження опинилися під загрозою руйнування і знищення. Разом з тим відомо, що одним із радикальних способів охорони пам’яток є раціональна форма їх експлуатації. На сьогодні час накопичено значний світовий досвід перетворення історико-культурного потенціалу міст та регіонів у потужний рентоутворюючий фактор - джерело стабільного надходження до бюджетів міст та держави значних коштів від високоприбуткових видів функціонального використання міської території історичних міст (туристичного, оздоровчого, екологічного, комерційного та інших).
Таким чином, економічна оцінка територіальних ресурсів історичних міст України в ринкових умовах їх функціонування з використанням більш досконалих методів на базі сучасних комп’ютерно–інформаційних технологій з пріоритетом збереження пам’яток історико-культурної спадщини народу є актуальною науковою проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ТЕРИТОРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ІСТОРИЧНИХ МІСТ УКРАЇНИ (на прикладі історичного міста Полтави)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок