Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ГРАФІКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ

УКРАЇНСЬКА ГРАФІКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ

Назва:
УКРАЇНСЬКА ГРАФІКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
43,53 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА,
ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ІМ. М. Т. РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
ЛАГУТЕНКО Ольга Андріївна
УДК 3.071:76(477)”1900/1930”
УКРАЇНСЬКА ГРАФІКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ
ХХ СТОЛІТТЯ: ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ
ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ
Спеціальність 17. 00. 05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії мистецтва
Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
професор Харківської державної академії
дизайну і мистецтв
Соколюк Людмила Данилівна
доктор мистецтвознавства,
професор
Південноукраїнського
державного педагогічного
університету ім. К. Д. Ушинського
Тарасенко Ольга Андріївна
доктор мистецтвознавства,
професор Львівської національної
академії мистецтв
Голубець Орест Михайлович
Захист відбудеться “_11_” _лютого___________ 2008 р. о ____год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.227.03 в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “_10_” _січня___________2008 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І. М.Сікорська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Українська культура першої третини ХХ ст. увібрала в себе цілий комплекс проблем, що існували упродовж всього наступного розвитку мистецтва і не втратили своєї актуальності й дотепер. Сучасне світосприйняття знову вимагає нового ставлення до взаємодії інтернаціонального і національного, загального і особливого, новітнього і традиційного. Ці питання вперше гостро постали на самому початку століття і плідно вирішувалися у добу національного відродження, що припала на першу третину ХХ ст.. Цей досвід потребує сьогодні глибокого і всебічного осмислення заради того, щоб визначитися у сучасній ситуації ? суспільній і мистецькій. Входження української культури у світову спільноту актуалізує такі проблеми, як засвоєння новітнього досвіду і збереження національної неповторності.
Усвідомленою потребою сучасної науки є створення нового викладу історії українського мистецтва ХХ ст. у річищі загальноєвропейського художнього процесу. Злам століть – час переосмислень, у вітчизняному мистецтвознавстві він збігся з добою змін ? політичних, суспільний, ідеологічних, що уможливили відверту зміну парадигм. Повернення української державності стимулювало інтерес до написання нової, не регламентованої соціалістичною ідеологією, історії українського мистецтва.
Українська графіка ХХ ст. була завжди предметом уваги мистецтвознавців. Але самий виклад історії мистецтва ХХ ст. за радянських часів перебував під пильною цензурою. Не заохочувалося дослідження “формалістичних течій”, як і національних особливостей художнього процесу. Найбільш ретельно переглядалася творча спадщина першої третини століття; коли виникали різні “ізми”, митці прагнули бути в мистецтві національно свідомими, коли формувалися різні творчі угруповання, існували дві поділені кордоном частини України – “радянська” і “буржуазна”, а чимало українських художників взагалі працювали у Парижі, Мюнхені, Берлині, Празі, Варшаві. За різних ідеологічних обставин численні імена художників були викреслені з історії українського мистецтва. Тепер, відчуваючи велику зацікавленість до мистецтва першої третини ХХ ст., ми прагнемо ліквідувати лакуни і відтворити цілісну картину його розвитку.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрям дисертаційного дослідження, виконаного згідно з планом підготовки наукових кадрів кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА), є складовою частиною державних наукових програм, спрямованих на дослідження і об’єктивне відтворення історико-культурного процесу в Україні.
Метою роботи є створення цілісної картини розвитку мистецтва української графіки першої третини ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ГРАФІКА ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ: ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок