Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність (1918-1923 рр.)

Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність (1918-1923 рр.)

Назва:
Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність (1918-1923 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Кобилецький Микола Мар’янович
УДК 340.0 (477)
Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність
(1918-1923 рр.)
12.00.01 теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського державного університетуі ім. Івана Франка
Науковий керівник | Член-кореспондент Академії правових наук України, доктор юридичних наук Кульчицький Володимир Семенович, професор кафедри історії та теорії держави і права Львівського державного університету ім.Івана Франка.
Офіційні опоненти | Член-кореспондент Академії правових наук України, доктор юридичних наук Копиленко Олександр Любимович, професор, заступник завідувача юридичного відділу Верховної Ради України
Кандидат юридичних наук Кіселичник Василь Петрович, доцент, проректор Львівського інституту внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України.
Провідна організація Київський університет імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та історії держави і права.
Захист відбудеться 28 грудня 1998 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.03 у Львівському державному університеті ім.Івана Франка за адресою: 290001, м.Львів, вул.Січових Стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, ауд.409).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського державного університету ім.Івана Франка (290005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 27 листопада 1998 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.КОССАК
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Утворення незалежної Української держави та розбу-дова її державно-правових інститутів дало новий поштовх в об’єктивному дослідженні колись заборонених тем з історії українського народу та його державності. Важливе місце у цьому дослідженні займає історико-правова наука, яка на думку багатьох вчених, отримує якісно нові можливості для свого розвитку. Однією зі сфер історико-правового дослідження є вивчення державних утворень українського народу та діяльність їх законодавчих і виконавчих органів влади. Історичний досвід державотворення дає можливість критично оцінити сучасний процес розбудови Української держави та уникнути помилок, які були допущені у попередній період. Такою, ще не повністю дослідженою сторінкою українського державотворення, є відновлення на початку XX ст. українських держав після лютневої революції в Росії та розпаду Австро-Угорської монархії. Об’єктом даного дисертаційного дослідження є державне будівництво на західноукраїнських землях, що входили до складу Австро-Угорщини, де 1 листопада 1918р. було утворено Українську державу. 13 листопада 1918 р. держава отримала назву Західноукраїнська Народна Республіка. 22 січня 1919 р. Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналася з Українською Народною Республікою в єдину Українську соборну державу.
Особливість державного будівництва на західноукраїнських землях була обумовлена їх майже 150-річним перебуванням в іншій державно-правовій системі, ніж українські землі, що знаходились у складі Російської імперії. Незважаючи на своє пригноблене становище, українці Австро-Угорщини використали, хоч і в неповному обсязі, переваги європейської конституційної монархії. На західноукраїнських землях легально діяли українські політичні, громадські та культурно-освітні організації. Ці структури проводили роботу з організації українського культурного та політичного життя. З 1848 р. українці брали участь у діяльності австрійського парламенту, галицького та буковинського крайових сеймів. Наприкінці XIX ст. у Східній Галичині вперше на українських землях було створено легальні українські політичні партії, які у своїх програмних документах ставили за мету утворення незалежної Української держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність (1918-1923 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок