Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ ТРАДИЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДИНАМІЧНОЇ РІВНОВАГИ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ

ПОЛІТИЧНІ ТРАДИЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДИНАМІЧНОЇ РІВНОВАГИ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ТРАДИЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДИНАМІЧНОЇ РІВНОВАГИ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Дніпропетровський національний університет
ЛЯСОТА АЛІНА ЄВГЕНІВНА
УДК 321
ПОЛІТИЧНІ ТРАДИЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ
ДИНАМІЧНОЇ РІВНОВАГИ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ
23.00.02 Політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Токовенко Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Пахарев Анатолій Дмитрович
Інститут політичних та етнонаціональних
досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат політичних наук, доцент
Ярош Оксана Богданівна,
Волинський державний університет
ім. Лесі Українки., м. Луцьк,
доцент кафедри політичних інститутів і процесів
Провідна установа: Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 30 ” березня 2006 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. З0.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропет-ровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 24” лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент С.В. СТАВЧЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах демократизації українського суспільства, реформування його політичної системи актуалізується проблема забезпечення стабільного політичного функціонування та розвитку. Для цього політична система має сформувати дієздатний трансформаційний механізм, спрямований на перероблення вхідних імпульсів (політичних вимог та підтримки) у вихідні продукти (політичні рішення та дії). Підтримуючи стан гомеостазу (динамічної рівноваги) – головну умову стабільного функціонування та розвитку, політична система формує комплекс зразків (традицій) політичної поведінки та політичного мислення, спрямованих на оптимізацію процесів функціонування та розвитку політичної системи.
Формування політичних традицій у процесі функціонування політичної системи є необхідним елементом її інституціоналізації. Без політичних традицій функціонування політичної системи не можна говорити про те, що закінчено процес системоутворення. Поширена в сучасній політичній науці думка щодо визначення сутності політичних традицій як форми політичної поведінки та політичного мислення, політичних цінностей та певних політичних настанов, які стосуються політичного життя, передаються від покоління до покоління як колективна спадщина й через які елементи політичного досвіду включаються в реальні політичні процеси, – не дає розуміння того, що політичні традиції відіграють стабілізуючу роль у підтриманні стану динамічної рівноваги політичної системи, що є для неї основоположною. Ефективне функціонування політичної системи неможливе без формування відповідних зразків, які нормативно впливають на процеси трансформації вимог і підтримки. Дослідження політичних традицій як складової частини трансформаційного механізму політичної системи становить серйозну теоретичну проблему, вирішення якої поки ще не знайшло гідного відтворення в науковій літературі.
З огляду на реформування політичної системи сучасної України, тема політичних традицій як складової частини внутрішнього механізму функціонування політичної системи набуває особливого значення: без розуміння цих глибинних підвалин неможливо правильно оцінити ефективність функціонування політичної системи, визначити шляхи її реформування.
Проблема політичних традицій як складової частини трансформаційного механізму, саме їх впливу на стан динамічної рівноваги політичної системи не досягла всебічного теоретичного осмислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ТРАДИЦІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДИНАМІЧНОЇ РІВНОВАГИ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок