Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Естетичне як соціокультурний феномен (філософсько-історичний аналіз)

Естетичне як соціокультурний феномен (філософсько-історичний аналіз)

Назва:
Естетичне як соціокультурний феномен (філософсько-історичний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,89 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Андрущенко Тетяна Іванівна
УДК 141.7:111.852(043),,,,,,,,
Естетичне як соціокультурний феномен
(філософсько-історичний аналіз)
спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор
Волинка Григорій Іванович,
Національнийого педагогічнийого університету імені
М.П.Драгоманова,. проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор
філософських наук, професор
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України,
директор;
доктор філософських наук, професор
Панченко Валентина Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
етики, естетики та культурології;
доктор філософських наук, професор
Карась Анатолій Феодосійович,
Львівський національний
університет імені
Івана Франка, завідувач кафедри філософії.
Захист відбудеться 27 травня 2008 року о 12.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд.301; тел. 274-20-22).
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “25” квітня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук О.Б.Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена потребами практики, насамперед, пошуком підвищення ролі естетичного в житті суспільства, його ролі в активізації творчої енергії народу. Мабуть, немає більш утаємниченого соціального явища, ніж естетичне. Ним захоплюються, до нього тягнуться і його уникають, його роблять предметом безпосереднього пізнання, інколи просто не помічають. До естетичного з однаковою надією на успіх апелюють наука і релігія, мистецтво і мораль, економіка і політика, теорія і практика. Історія філософської думки, в межах якої розвивається теорія естетичного – естетика, розглядає його як почуття і відношення, цінність та ідеал, специфічний вид діяльності і т.п. Що ж таке естетичне і чому до нього впродовж століть прикута увага найбільш проникливих умів людства? Яке значення має естетичне в житті сучасного суспільства загалом, України зокрема? Окреслені проблеми актуалізували нашу цікавість до цієї складної теми, зумовили її вибір як предмет самостійного теоретичного аналізу.
Дослідницький інтерес до проблеми естетичного як соціального феномена продиктований і його місцем та роллю в житті сучасного суспільства й особистості в умовах глобалізації та інформаційної революції. Суттєве зниження значення естетичного практично у всіх сферах життєдіяльності людини, його поступове сходження з арени активної соціальної дії та переміщення на периферію суспільного життя, втрата до нього відчутної громадянської уваги – такі реалії кінця ХХ - початку ХХІ століття. Ця, безумовно, негативна тенденція в Україні за часом співпала з початком модернізаційних процесів. Її деструктивний вплив виявляється в тому, що вона розмиває фундаментальні засади людської соціальності, від якої (разом з естетичним) поступово відходять добро і справедливість, істина і правда, віра, надія і любов. Отже, руйнація естетичного – феномена, що належить виключно людському способу життя та діяльності – це руйнація гуманізму і людяності. І якщо людство не знайде способу зупинення цієї тенденції, не поставить протектор агресивній бездуховності в широкому розумінні цього поняття, йому загрожує катастрофа, можливо, ще з більш тяжкими наслідками, ніж ті, що продукуються іншими глобальними проблемами сучасної цивілізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Естетичне як соціокультурний феномен (філософсько-історичний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок