Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження розмірних ефектів в сегнетоелектричних тонких плівках з урахуванням впливу електродів

Дослідження розмірних ефектів в сегнетоелектричних тонких плівках з урахуванням впливу електродів

Назва:
Дослідження розмірних ефектів в сегнетоелектричних тонких плівках з урахуванням впливу електродів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. ФРАНЦЕВИЧА
Зауличний Василь Ярославович
УДК 621.315.61:537.226
Дослідження розмірних ефектів в сегнетоелектричних тонких плівках з урахуванням впливу електродів
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Національної академії наук України
Наукові керівники : доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Глинчук Майя Давидівна,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
завідувач відділом
доктор фізико-математичних наук,
професор
Стефанович Володимир,
Університет Ополе (Польща, м. Ополе),
завідувач відділом
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
Іванов Михайло Олексійович,
Інститут металофізики
ім. Г.В. Курдюмова НАН України,
завідувач відділом
доктор фізико-математичних наук,
Морозовський Микола Володимирович,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник
Захист відбудеться 10.10. 2007 року о _14__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.207.01 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 04.09.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д26.207.01
к.т.н. Коржова Н.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищений інтерес наукової спільноти та провідних промислових груп до нанорозмірних сегнетоелектричних плівок, який обумовлений їх аномальними властивостями, стимулює поглиблення знань про природу цих аномалій плівки в залежності від її розміру, типу та стану оточуючого середовища. Оскільки для того щоб виміряти, а потім застосувати на практиці ту чи іншу властивість плівки, необхідно прикласти електроди до її поверхні, а тому актуальним постає питання впливу останніх на фазовий стан плівки. Більш того, при зменшенні товщини плівки все вагомішу роль відіграє її поверхня, а тому будь-яке дослідження розмірних ефектів мусить також включати у розгляд вплив поверхні. Нажаль на даному етапі часто дослідники нехтують цим, отримуючи результати непридатні для тонких плівок. Постійний пошук експериментаторами оптимальних наборів електродів та сегнетоелектричних плівок з метою покращення результуючих властивостей сегнетоелектричних конденсаторів зводиться до поступового перебору всієї таблиці Менделєєва, що суттєво стримує розвиток новітніх технологій. Враховуючи це, маємо підкреслити, що для адекватного розуміння фізики процесів, що відбуваються в нанорозмірних сегнетоелектричних плівках, та прискорення розвитку знань і технологій на основі сегнетоелектричних матеріалів необхідно побудувати теорію, яка обов’язково включатиме вплив електродів, підкладки та поверхні плівки на її основні електрофізичні властивості.
Зв‘язок з науковими темами. Дисертаційна робота безпосередньо зв‘язана з виконанням науково-дослідницьких робіт по темах, які проводились в ІПМ НАН України, в тому числі:
- 0105U003640 “Створення наноструктур у мезопористих оксидних матрицях, а також тонких плівок на основі сегнетоелектриків та параелектриків, дослідження їх структури і властивостей з урахуванням напруженого стану, обумовленого низькою розмірністю, 2005-2007 р.р.
- 0104U002921 “Моделювання розмірних ефектів і впливу зовнішніх полів на фізичні властивості функціональних матеріалів електронної техніки”, 2004-2006 р.р.
- 0101U007083 “Самополяризовані сегнетоелектричні плівки: перспективні технології виготовлення та дослідження механізмів самополяризації”, 2001-2006 р.р.
- 0199U003805 “Дослідження розмірних ефектів властивостей багатофункціональних оксидних нанокристалічних керамік та нанопорошків”, 2004-2006 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Дослідження розмірних ефектів в сегнетоелектричних тонких плівках з урахуванням впливу електродів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок