Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ДЕРЖАВОЮ ІЗРАЇЛЬ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ДЕРЖАВОЮ ІЗРАЇЛЬ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ДЕРЖАВОЮ ІЗРАЇЛЬ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
БАЛЮН ОКСАНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 327(477:5694)
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ДЕРЖАВОЮ ІЗРАЇЛЬ
В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.02 - Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
БУРАВЧЕНКОВ Анатолій Олександрович,
професор кафедри новітньої історії України
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КОППЕЛЬ Олена Арнольдівна,
професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат історичних наук
ГРИНЕВИЧ Владислав Анатолійович,
старший науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Захист відбудеться 25 березня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-04199, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 20 лютого 2002 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Каменецький М.С.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після розпаду Союзу Радянських Соціалістичних Республік і створення на його теренах незалежних держав виникли нові політико-економічні фактори, які сприяють розбудові всебічних контактів між Україною і державами Близького Сходу. Одним із пріоритетних напрямків близькосхідного вектору зовнішньої політики України став всебічний розвиток широкомасштабних двосторонніх зв’язків з Ізраїлем як активним і впливовим чинником міжнародного співтовариства. Враховуючи, що проблеми регіону Близького Сходу викликають живий науковий інтерес, то дослідження історії становлення та розвитку політичного та економічного співробітництва між Україною та Ізраїлем набуває особливої актуальності.
Особливість відносин між Україною та Ізраїлем полягає в тому, що історія взаємин українського та єврейського народів сягає в глиб віків і вбирає в себе широкий діапазон міжетнічних і міжлюдських стосунків. Розвитку дружніх відносин між нашими державами сприяють історичні реалії, пов’язані із зародженням на території України цінностей іудаїзму, єврейської культури. Вагомим чинником, який стимулює розвиток двосторонніх відносин, є наявність в Україні єврейської громади – четвертої у світі за чисельністю після США, Росії та Франції (біля 480 тис. чоловік). В той же час в Ізраїлі існує майже 400-тисячна громада вихідців з України. Тож ще більш вагомою стає необхідність розкрити ті суб’єктивні та об’єктивні чинники, що сприяли налагодженню дипломатичних відносин між двома державами.
Об’єктивне дослідження розвитку двосторонніх відносин обумовлює необхідність з’ясувати зовнішньополітичні та економічні пріоритети України та Ізраїлю загалом та по відношенню один до одного, а також механізм їх реалізації. Неможливо з’ясувати особливості розвитку політичних та економічних відносин між Україною та Ізраїлем без всебічного розгляду внутрішніх політичних та економічних процесів, які відбувалися в обох державах. Важливе значення має дослідження впливу зовнішніх та внутрішніх факторів на динаміку політичного діалогу та економічного співробітництва протягом 90-х років ХХ століття. З огляду на економізацію зовнішньої політики України, науковий і практичний інтерес викликає дослідження розвитку основних напрямків торговельно-економічного співробітництва між Україною та Ізраїлем (торгівля, інвестиції).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ПОЛІТИЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН МІЖ УКРАЇНОЮ ТА ДЕРЖАВОЮ ІЗРАЇЛЬ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок