Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології оптимального моделювання GPS - мереж

Розробка технології оптимального моделювання GPS - мереж

Назва:
Розробка технології оптимального моделювання GPS - мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,20 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Романишин Ігор Богданович
УДК 528.33
Розробка технології оптимального моделювання GPS - мереж
05.24.01 – геодезія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник : | доктор технічних наук, доцент
Третяк Корнилій Романович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри ВГА.
Офіційні опоненти : |
доктор технічних наук, професор
Островський Аполлінарій Львович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри геодезії;
кандидат технічних наук
Заєць Іван Михайлович,
директор Українського державного аерогеодезичного підприємства.
Провідна установа | Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 3 липня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.13 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Степана Бандери 12, ауд. 518 II навч. корп.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів,
вул. Професорська 1.
Автореферат розісланий 2 червня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор технічних наук С.Г.Савчук
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Супутникова система GPS NAVSTAR все більше використовується як геодезичними, так і іншими службами для розв’язання різноманітних задач геодезії, навігації та транспорту. Для забезпечення потреб споживачів у наш час у світі використовують неперервно діючі референцні (permanent reference GPS stations) або перманентні супутникові радіонавігаційні станції (ПСРНС). Розроблення науково обґрунтованої програми згущення існуючої мережі ПСРНС в Україні дасть можливість максимально ефективно як з геодезичної та навігаційної, так і з економічної точки зору встановлювати нові станції. Під час визначення координат пунктів відносно ПСРНС диференційними GPS - вимірюваннями існує проблема попереднього розрахунку точності визначення компонент векторів. Встановлення зв’язку між параметрами геометричної конфігурації cузір’я супутників GDOP (Geometric Delution Of Precision), тривалістю спостережень, довжиною векторів та точністю GPS - вимірювань дало б змогу прогнозувати точність визначення векторів та використовувати їх для оптимізації побудови GPS - мереж. Розроблення науково – обгрунтованої технології оптимального проектування перманентних супутникових радіонавігаційних мереж (ПСРНМ) дозволить досягти економії витрат на розвиток геодезичних мереж при використанні їх геодезичними та іншими службами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження автора збігаються з науковим напрямком кафедри вищої геодезії та астрономії “Дослідження фігури та гравітаційного поля Землі та їх змін у часі на основі опрацювання астрономо-геодезичних, супутникових і гравіметричних вимірів”, а також тематикою науково-дослідних робіт галузевої науково-дослідної лабораторії “Геодезичного моніторингу та рефрактометрії” (ГНДЛ-18) та галузевої науково-дослідної лабораторії з геодинаміки №93 (НДЛ-93) Інституту геодезії Національного університету “Львівська політехніка”. Протягом останніх 7 років автор був відповідальним виконавцем госпдоговірних науково-дослідних робіт “Розробка методики побудови державної геодезичної мережі з використанням супутникових радіонавігаційних систем “ та “Створення мережі постійно діючих станцій супутникової радіонавігаційної мережі”.
Мета і задачі досліджень. Основною метою роботи є розроблення теоретичних основ і практичних рекомендацій оптимального проектування мережі ПСРНС на території України для забезпечення потреб геодезії, аерофотогеодезії, кадастру, транспорту, муніципальних та рятувальних служб, а також прогнозування точності та ефективне застосування вимірювань у режимі реального часу відносно ПСРНС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розробка технології оптимального моделювання GPS - мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок