Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,01 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ДОНЧЕНКО Людмила Олексіївна
УДК 336.71:338.246
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної політики Української Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник - | доктор наук з державного управління, професор
РОЗПУТЕНКО Іван Васильович,
Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри економічної політики.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
МІЩЕНКО Володимир Іванович,
Українська академія банківської справи,
проректор з наукової роботи;
кандидат наук з державного управління
РОМАНЮК Ольга Іванівна,
Проект підтримки економічної та фіскальної реформи при Міністерстві фінансів України,
аналітик з питань бюджетної реформи.
Провідна установа- | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 10 квітня 2003 р. о 16.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України (03057, м.Київ–57, вул. Ежена Потьє, 20, к. 201).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, м.Київ-57, вул. Ежена Потье, 20).
Автореферат розіслано 9 березня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.К.Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається послідовною реалізацією в Україні курсу демократичних реформ, об’єктивними процесами зміцнення фінансової системи в цілому, а також банківської як її складової.
Банківському сектору у порівнянні з іншими галузями економіки надається пріоритетне значення, виходячи з того, що банківські установи акумулюють значні фінансові ресурси необхідні для економічного зростання, а також є посередниками по відношенню до економіки. Тому виведення вітчизняної економіки з становища, в якому вона опинилася, буде можливою лише у разі застосування комплексу заходів, серед яких чільне місце належатиме зміцненню банківської системи. Для досягнення цієї мети перед державою постає питання стабільності банківського сектору, повернення до нього довіри, запобігання криз банківської системи.
Дисертаційне дослідження спрямоване на розв’язання питань державного регулювання банківської системи України в умовах комплексної перебудови існуючої в Україні системи державного управління, реформування фінансової системи, невід’ємною складовою якої є банківська система, а саме вдосконалення регулюючих чинників, контролю за функціонуванням, прийняття своєчасних та адекватних заходів впливу.
Національний банк України через проведення грошово-кредитної політики, що координуються Урядом, намагається впливати також на ставки грошового ринку з метою досягнення їх рівня, який би стимулював попит на позичкові ресурси з боку реального сектору економіки.
Одним з основних чинників забезпечення високого рівня довіри до банківського сектору є питання реструктуризації банківської системи і розвитку банків, визначено умови кредитування банками економіки та подальшої стабілізації грошової одиниці, законодавче забезпечення банківської діяльності. Важливою умовою реалізації цих економічних інтересів є розвиток фінансово-бюджетної і банківської систем, збалансованість фінансових потоків, стабільність національної грошової одиниці та наявність мотивації до накопичення капіталу з метою створення бази довгострокового розвитку економіки.
Тому актуальним і важливим в Україні, як і в усіх країнах світу, стає необхідність удосконалення важелів та законодавчих підстав здійснення банківського регулювання і нагляду, а також запровадження механізмів постійного зв’язку й обміну інформацією з цього питання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок