Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОфункціональнИЙ СТАН КРОВОНОСНИХ СУДИН ТА ПАРЕНХІМИ ЯЄЧКА І СІМ’ЯНИКІВ У НОРМІ ТА ПІСЛЯ ЇХ ТРАВМИ

МОРФОфункціональнИЙ СТАН КРОВОНОСНИХ СУДИН ТА ПАРЕНХІМИ ЯЄЧКА І СІМ’ЯНИКІВ У НОРМІ ТА ПІСЛЯ ЇХ ТРАВМИ

Назва:
МОРФОфункціональнИЙ СТАН КРОВОНОСНИХ СУДИН ТА ПАРЕНХІМИ ЯЄЧКА І СІМ’ЯНИКІВ У НОРМІ ТА ПІСЛЯ ЇХ ТРАВМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ІВАСЮК Ірина Йосипівна
УДК 591.463 + 616.681/.686-001-018
МОРФОфункціональнИЙ СТАН КРОВОНОСНИХ СУДИН ТА ПАРЕНХІМИ ЯЄЧКА І СІМ’ЯНИКІВ У НОРМІ ТА ПІСЛЯ ЇХ ТРАВМИ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Грицуляк Богдан Васильович, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри анатомії і фізіології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри анатомії людини та гістології
доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович, Буковинський державний медичний університет Міністерства охорони здоров’я України, професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України м. Київ, кафедра анатомії людини
Захист відбудеться 22 червня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України за адресою: (46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8).
Автореферат розісланий 20 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема чоловічої неплідності з року в рік набуває більшої актуальності, оскільки паренхіма яєчок досить чутлива до впливу факторів зовнішнього середовища (О.М.Горбатюк, 2000; О.В.Люлько, 2004). Дана проблема має виражений соціальний характер, бо з нею пов’язано збереження сім’ї, народжуваність, психічний стан і виробнича активність хворих.
Причиною зниження сперматогенної функції яєчка і чоловічої неплідності є гострі та хронічні розлади кровообігу в ньому, бо статеві клітини, що розвиваються, дуже чутливі до гіпоксії (И.Ф.Юнда, 1990; Э.Г.Топка и соавт., 1993; А.І.Лесін, 2003; М.Д.Човелідзе, 2004).
Розлади кровообігу в яєчку можуть виникнути при локальному підвищенні температури, впливі холоду, варикоцеле, що супроводжується циркуляторною гіпоксією, водянці яєчка, що спричиняє порушення кровообігу та терморегуляції, пахвинній і пахвинно-калитковій грижі, вміст котрої створює періодичний або постійний тиск на кровоносні судини сім’яного канатика яєчка, після оперативного втручання з приводу грижі з утворенням рубцевих тяжів та втягуванні у них кровоносних судин.
Серед травматичних пошкоджень яєчок чоловіків розрізняють розрив калитки з травматичною кастрацією, при якій повністю втрачається репродуктивна і ендокринна функції. Менш травматичними є поранення калитки і яєчка, його стиснення, забій, порушення іннервації, пересікання кровоносних судин і сім’явиносної протоки під час оперативних втручань, після чого може виникнути зниження сперматогенної функції аж до розвитку азооспермії (Ю.А.Пытель, В.О.Ким, 1999; О.В Люлько, 2004; В.Н.Дубровин и соавт., 2005).
Забій яєчка у своєму перебігу має дві суттєві складові частини: первинне травматичне ураження органів калитки і вторинний розвиток на його основі інфекційного та аутоімунного процесу. Розлади гемодинаміки при цьому можуть бути тотальні (перекрут сім’яного канатика, травматична кастрація, розрив білкової оболонки, защемлена пахвинна грижа) і носити постійний або тимчасовий характер.
Стиснення яєчок з негативним впливом на сперматогенну функцію може відбуватися при тривалому носінні суспензорія, використанні спортсменами двоколісного транспорту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОРФОфункціональнИЙ СТАН КРОВОНОСНИХ СУДИН ТА ПАРЕНХІМИ ЯЄЧКА І СІМ’ЯНИКІВ У НОРМІ ТА ПІСЛЯ ЇХ ТРАВМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок