Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРТЕПІАННИЙ ДИТЯЧИЙ АЛЬБОМ: ШЛЯХИ СТАНОВЛЕННЯ, ПОЕТИКА ЖАНРУ

ФОРТЕПІАННИЙ ДИТЯЧИЙ АЛЬБОМ: ШЛЯХИ СТАНОВЛЕННЯ, ПОЕТИКА ЖАНРУ

Назва:
ФОРТЕПІАННИЙ ДИТЯЧИЙ АЛЬБОМ: ШЛЯХИ СТАНОВЛЕННЯ, ПОЕТИКА ЖАНРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,33 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
БУЛКІН Арнольд Ілліч
УДК 781.5:786.2
ФОРТЕПІАННИЙ ДИТЯЧИЙ АЛЬБОМ:
ШЛЯХИ СТАНОВЛЕННЯ, ПОЕТИКА ЖАНРУ
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: | доктор мистецтвознавства, професор
Черкашина-Губаренко Марина Романівна,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського (м. Київ), завідувач кафедри історії зарубіжної музики
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Зєнкін Костянтин Володимирович,
Московська державна консерваторія
ім. П.І.Чайковського
Міністерства культури Російської Федерації
кандидат мистецтвознавства, доцент
Сулім Рима Анатоліївна,
Сумський державний педагогічний університет
ім. А.С.Макаренка
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: | Харківський державний університет мистецтв
ім. І.П.Котляревського Міністерства культури і мистецтв України, кафедра гармонії та поліфонії
Захист відбудеться “_26_” _жовтня_ 2005 року о _16_годині_ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академій України ім. П.І.Чайковського за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Арх. Городецького, 1-3/11, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Арх. Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий “_23_” _вересня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І. М. Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поміж явищ музичної культури фортепіанні Дитячі альбоми вирізняються, насамперед, своєю популярністю. У той же час знання про цю сторінку музичної культури і досі не систематизовані. Окремо п’єси з дитячих альбомів, а також зі збірок близького спрямування, добре відомі. До постійного репертуару учнів дитячих музичних шкіл відносяться “Менует” Л. Моцарта, Дитячі п’еси Ф. Мендельсона, “Солдатський марш”, “Мисливська пісенька”, “Веселий селянин”, “Перша втрата”, “Мрії” Р. Шумана, “Баба-Яга”, “Марш олов’яних солдатиків”, “Вальс” П. Чайковського, “Дощик” В. Косенко. Усі ці п’єси вчать та виконують як самодостатні номери. Про їх художній контекст – тобто місце та семантичне навантаження у тому чи іншому авторському Дитячому альбомі ведеться розмова з учнем лише на першому етапі знайомства з твором.
В українському та російському музикознавстві також не є поширеним ставлення до добре відомих Дитячих альбомів саме як до циклів зі своєю специфікою організації образів у певну систему, зі своєю цілісною поетикою. Внаслідок цього простежується тенденція спрощеного розуміння цих зовсім не однозначних фортепіанних опусів. Можливо, свою роль тут відіграла хибна синонімічність слів “дитячий”, “наївний”, “не складний”, “навчальний”. Доволі часто на сторінках монографій, присвячених дитячим циклам відомих композиторів-романтиків, немов вибачення, з’являються метафоричні епітети-кліше “милий”, “світлий”, “коштовний”, “з гумором” тощо. Самі по собі ці слова пов’язані з уявою дорослих про світ дітей, і тому, безумовно, доречні у працях, які стосуються дитячої музики. Проблема виникає, коли подібні емоційні характеристики так і не перетворюються на поняття, пов’язанні з конкретними музичними текстами. Внаслідок цього фортепіанний Дитячий альбом ніби залишається у метафоричному вимірі музикознавства, і не стає предметом аналітичної дослідження притаманних йому неповторних особливостей.
Отже, одна із центральних методологічних проблем вивчення феномену фортепіанного Дитячого альбому обумовлена протиріччям поміж технічною нескладністю музичного тексту та змістом музичного твору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРТЕПІАННИЙ ДИТЯЧИЙ АЛЬБОМ: ШЛЯХИ СТАНОВЛЕННЯ, ПОЕТИКА ЖАНРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок